Aktualizacja: 07.03.2024 16:31 Publikacja: 07.03.2024 16:31
© Licencja na publikację
© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: ESPI
Elektromobilność to dzisiaj już nie jest pytanie „, czy”, tylko „jak”. Jaki samochód wybrać? O jakiej mocy? Z jak dużą baterią? Wreszcie, z jaką ładowarką?
CEZ podpisał umowę sprzedaży udziałów w swoich polskich aktywach konwencjonalnych z ResInvest Group po procesie aukcyjnym rozpoczętym 26 marca 2024 r. Sprzedaż obejmuje spółki, które są właścicielami i operatorami dwóch elektrowni opalanych węglem kamiennym - Skawina i Chorzów - z połączoną produkcją ciepła i energii elektrycznej.
Energetyka węglowa chce wydłużenia pilnej derogacji dla starszych elektrowni węglowych oraz wydłużenia rynku mocy o dziesięć lat. Z drugim postulatem będzie ciężko o zgodę Brukseli.
Czeski CEZ odnotował 7,56 mld czeskich koron skonsolidowanego zysku netto w II kw. 2024 r. wobec 11,46 mld zysku rok wcześniej.
Nikt nie wyraża jeszcze zainteresowania zakupem aktywów czeskiej firmy w Chorzowie i Skawinie. Nowe zarządy spółek dopiero analizują możliwości.
CEZ zapowiedziało dezinwestycje w Polsce i rozważa możliwość sprzedaży swoich polskich spółek: CEZ Skawina, CEZ Chorzów, CEZ Produkty Energetyczne Polska oraz CEZ Polska, w ramach strategii dekarbonizacji, podała spółka.
Czeski CEZ zawarł umowę nabycia od Macquarie Asset Management 55,21 proc. udziałów w operatorze infrastruktury dystrybucyjnej gazu spółce GasNet.
Czeski gigant energetyczny notowany na GPW stoi przed dylematami tożsamymi do tych, które spędzają sen z powiek polskim firmom z branży.
Czeski CEZ odnotował 7,53 mln zysku netto w III kw. 2023 r. wobec 18,71 mln CZK zysku rok wcześniej. Mniejszy zysk to zdaniem spółki efekt stabilizacji cen energii.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas