Na podstawie par. 29 ust. 3 Regulaminu Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie S.A. Radpol Spółka Akcyjna przekazuje raport dotyczący niestosowania zasad szczegółowych zawartych w zbiorze "Dobre Praktyki Spółek Notowanych na GPW 2016"


Polityka informacyjna i komunikacja z inwestorami

I.Z.1.10. prognozy finansowe – jeżeli spółka podjęła decyzję o ich publikacji - opublikowane w okresie co najmniej ostatnich 5 lat, wraz z informacją o stopniu ich realizacji,
Spółka nie stosuje powyższej zasady.
Spółka nie sporządzała prognoz finansowych w 2018 r.

I.Z.1.11. informację o treści obowiązującej w spółce reguły dotyczącej zmieniania podmiotu uprawnionego do badania sprawozdań finansowych, bąd¼ też o braku takiej reguły,
Komentarz spółki dotyczący sposobu stosowania powyższej zasady.
Spółka stosuje się do zasad zmiany podmiotu uprawnionego do badania sprawozdań finansowych wynikających z powszechnie obowiązujących przepisów prawa.

I.Z.1.15. informację zawierającą opis stosowanej przez spółkę polityki różnorodności w odniesieniu do władz spółki oraz jej kluczowych menedżerów; opis powinien uwzględniać takie elementy polityki różnorodności, jak płeć, kierunek wykształcenia, wiek, doświadczenie zawodowe, a także wskazywać cele stosowanej polityki różnorodności i sposób jej realizacji w danym okresie sprawozdawczym; jeżeli spółka nie opracowała i nie realizuje polityki różnorodności, zamieszcza na swojej stronie internetowej wyjaśnienie takiej decyzji,
Spółka nie stosuje powyższej zasady.
W 2018 r. Spółka nie posiadała formalnej polityki różnorodności. Kluczowe decyzje personalne w odniesieniu do wyboru członków organów Spółki podejmuje: - w przypadku Rady Nadzorczej - Walne Zgromadzenie Spółki, - w przypadku Zarządu - Rada Nadzorcza, - w przypadku menedżerów wyższego szczebla - Zarząd. Podstawowymi kryteriami wyboru danej osoby są jej kwalifikacje i doświadczenie. Informacje dotyczące członków organów Spółki są publikowane w raportach bieżących i na stronie internetowej Spółki.

I.Z.1.16. informację na temat planowanej transmisji obrad walnego zgromadzenia - nie pó¼niej niż w terminie 7 dni przed datą walnego zgromadzenia,
Spółka nie stosuje powyższej zasady.
Koszty transmisji obrad Walnego Zgromadzenia są zbyt wysokie, a obecna struktura akcjonariatu powoduje brak zainteresowania transmisją obrad przez akcjonariuszy. Ponadto Statut Spółki i Regulamin Walnego Zgromadzenia nie przewidują transmisji obrad.

I.Z.2. Spółka, której akcje zakwalifikowane są do indeksów giełdowych WIG20 lub mWIG40, zapewnia dostępność swojej strony internetowej również w języku angielskim, przynajmniej w zakresie wskazanym w zasadzie I.Z.1. Niniejszą zasadę powinny stosować również spółki spoza powyższych indeksów, jeżeli przemawia za tym struktura ich akcjonariatu lub charakter i zakres prowadzonej działalności.
Nie ma zastosowania.
Spółka nie należy do indeksów giełdowych WIG20 lub mWIG40. Spółka prowadzi działalność operacyjną głównie na terenie Polski, a w strukturze akcjonariatu są polskie fundusze inwestycyjne.


Walne zgromadzenie i relacje z akcjonariuszami

IV.Z.2. Jeżeli jest to uzasadnione z uwagi na strukturę akcjonariatu spółki, spółka zapewnia powszechnie dostępną transmisję obrad walnego zgromadzenia w czasie rzeczywistym.
Spółka nie stosuje powyższej zasady.
Statut Spółki nie dopuszcza możliwości udziału w Walnym Zgromadzeniu przy wykorzystaniu środków komunikacji elektronicznej. W ocenie Spółki realizacja przedmiotowej zasady związana jest z zagrożeniami natury tak technicznej, jak i prawnej, które to czynniki mogą wpłynąć na prawidłowy oraz niezakłócony przebieg walnych zgromadzeń. Ponadto, zastosowanie przedmiotowej zasady związane będzie z poniesieniem przez Emitenta istotnych kosztów. Emitent nie wyklucza możliwości przyjęcia do stosowania przedmiotowej zasady w przyszłości.

IV.Z.3. Przedstawicielom mediów umożliwia się obecność na walnych zgromadzeniach.
Spółka nie stosuje powyższej zasady.
Nie było zainteresowania ze strony mediów udziałem w obradach Walnego Zgromadzenia, ponadto występują wątpliwości prawne co do możliwości udziału mediów (wykonywanie obowiązków informacyjnych), a udział osób nieuprawnionych może zakłócić prace Walnego Zgromadzenia.


Konflikt interesów i transakcje z podmiotami powiązanymi

V.Z.6. Spółka określa w regulacjach wewnętrznych kryteria i okoliczności, w których może dojść w spółce do konfliktu interesów, a także zasady postępowania w obliczu konfliktu interesów lub możliwości jego zaistnienia. Regulacje wewnętrzne spółki uwzględniają między innymi sposoby zapobiegania, identyfikacji i rozwiązywania konfliktów interesów, a także zasady wyłączania członka zarządu lub rady nadzorczej od udziału w rozpatrywaniu sprawy objętej lub zagrożonej konfliktem interesów.
Komentarz spółki dotyczący sposobu stosowania powyższej zasady.
Spółka opracowała i wdrożyła "Procedurę ograniczania konfliktu interesów pomiędzy Spółką a członkami jej organów statutowych". Procedura jest publikowana na stronie internetowej Spółki.


Wynagrodzenia

VI.Z.2. Aby powiązać wynagrodzenie członków zarządu i kluczowych menedżerów z długookresowymi celami biznesowymi i finansowymi spółki, okres pomiędzy przyznaniem w ramach programu motywacyjnego opcji lub innych instrumentów powiązanych z akcjami spółki, a możliwością ich realizacji powinien wynosić minimum 2 lata.
Nie ma zastosowania.
Spółka nie stosuje programów motywacyjnych, w ramach których członkom zarządu i kluczowym menadżerom przyznawane mogą być opcje lub inne instrumenty powiązane z akcjami spółki.


PL_GPW_dobre_praktyki_RADPOL.pdf
Data Imię i Nazwisko Stanowisko Podpis
2019-03-30 20:47:04Anna KułachPrezes Zarządu
2019-03-30 20:47:04Jacek FotymaCzłonek Zarządu
PL_GPW_dobre_praktyki_RADPOL.pdf