Jeśli rynek zdoła się nad tym poziomem utrzymać, wówczas należałoby oczekiwać skierowania się cen w stronę ponad miesięcznej linii trendu spadkowego, zlokalizowanej obecnie przy cenie 3,00, a więc w rejonie poniedziałkowych maksimów i można by się spodziewać, że dopiero wyraźne przełamanie tej strefy byłoby nieco bardziej wyraźnym sygnałem osłabienia złotego na tej parze.
EUR/PLN
Nieznaczne umocnienie złotego widoczne było wczoraj także na parze eurozłotego, przy czym tutaj sytuacja techniczna nadal nie ulega zmianie, czyli od dołu obowiązującym wsparciem jest rejon 3,8870 - 3,89, gdzie zlokalizowana jest ponad miesięczna linia wzrostowa oraz dołki z piątku. Zejście poniżej tego zakresu miałoby szansę doprowadzić do pojawienia się fali umocnienia złotego. Jeśli natomiast chodzi o opory, to najbliższym jest cena 3,9250, a nieco wyżej także 3,9420. Można zakładać, że o dalszym kierunku zadecyduje wybicie się poza ten obszar.
PLN BASKET
Umocnienie złotego względem dolara oraz euro znalazło swoje przełożenie również w relacji koszyka tych walut względem krajowej, gdzie rynek cofnął się poniżej 3,45, ale jak na razie broni się jeszcze poziom krótkoterminowej, nieco ponad tygodniowej linii trendu wzrostowego, na której kurs się wczoraj konsolidował. Jeśli presja osłabienia złotego, zainicjowana na początku ubiegłego tygodnia miałaby się docelowo utrzymać, to rynek nie powinien już zasadniczo przekraczać tego wsparcia (ok. 3,4335), a już na pewno nie poziomu kilku dołków z drugiej części ubiegłego tygodnia, zlokalizowanych przy 3,4230.