Do tego dochodzą napięcia na rynku kredytów hipotecznych, co przyczyniło się do kontynuacji spadków amerykańskich indeksów, które zbliżają się obecnie do istotnych wsparć. Walucie amerykańskiej nie pomagają również rosnące ceny obligacji amerykańskich. Sądzimy, że dolar pozostanie pod wpływem danych z rynku nieruchomości, w tym publikowanych dzisiaj danych na temat sprzedaży nowych domów. Analitycy spodziewają się niższego odczytu, w związku z czym słabszy sentyment do dolara powinien się utrzymać.
W centrum uwagi pozostaje jen. W corocznej publikacji raportu Banku Rozliczeń Międzynarodowych zwrócono uwagę na spadek wartości japońskiej waluty do najniższego od lat poziomu w stosunku do wielu walut.
EURPLN
Dziś rozpoczyna się dwudniowe posiedzenie RPP, natomiast jutro zapoznamy się z decyzją odnośnie stóp procentowych. Nie sądzimy jednak, by w tym miesiącu wzrósł koszt pieniądza, pomimo iż jesteśmy obecnie w cyklu zacieśniania polityki monetarnej. Złoty pozostanie pod wpływem publikowanych dzisiaj danych o bezrobociu i sprzedaż detalicznej z Polski, pozostając słabszy w oczekiwaniu na publikacje. Pozostajemy w 3- groszowym zakresie wahań. Solidne wsparcie stanowi rejon 3,7700, natomiast istotny opór wyznacza poziom 3,8000 i 3,8033 wyznaczone przez 38,2% zniesienia fib ostaniej fali spadkowej. Złoty pozostaje słabszy od rana i jesli taka tendencja się utrzyma, to prawdopodobnie bedziemy testowali okolice 3,8060 (maksimum z 19 czerwca).
EURUSD