Najważniejszy raport makroekonomiczny w dniu dzisiejszym opublikowany zostanie o godz. 14.30 i dotyczyć będzie miesięcznego raportu z rynku pracy w USA. Prognozy dotyczące tego raportu nie odbiegają zbytnio od poprzednich odczytów, ale gdyby dane okazały się lepsze od prognoz to niewątpliwie dolar dostanie impuls aprecjacyjny w przeciwnym wypadku ulegnie deprecjacji. Przed południem dowiemy się jak w maju w Wielkiej Brytanii kształtowała się produkcja przemysłowa i wytwórcza. Ekonomiści prognozują wzrost o 0,3 proc. m/m i 0,3 proc. r/r dla produkcji przemysłowej, oraz 0,3 proc. m/m i 0,9 proc. r/r dla wytwórczej. Prognozy nie są zbytnio wygórowane więc jest miejsce do pozytywnego zaskoczenia, co powinno przełożyć się na aprecjację funta. W samo południe poznamy jeszcze informacje o zamówieniach przemysłowych w Niemczech. Tutaj prognozy wskazują na wzrost o 0,5 proc. m/m, oraz 8,6 proc. r/r. Po kwietniowym spadku zamówień o 1,2 proc. ten odczyt powinien być bardziej niż zwykle obserwowany przez rynek.
Wczorajsza aprecjacja dolara wymusiła spadki cen złota, co dodatkowo potwierdza ruch na EUR/USD. Obecnie za uncję tego kruszcu zapłacić należy 649,20 dolarów.
O godzinie 08.35 zgodnie z notowaniami na rynku międzybankowym za jedno euro trzeba było zapłacić 1,3582 dolara.
Sytuacja techniczna eurodolara: kilkanaście ostatnich godzin przyniosło potwierdzenie wczorajszych założeń - byki słabną. O tym, czy jest to jedynie "łapanie oddechu przed kolejnym ruchem", czy trwalszy powrót do mocniejszego dolara zadecyduje dzisiejsza sesja. Po wczorajszym fałszywym wybiciu górą aprecjacja waluty amerykańskiej sięgnęła rejonu 1,3580 - sygnalnej z ostatnich komentarzy. Korekta ostatnich wzrostów wykazuje dość dużą dynamikę i konsekwencję, można zatem przyjąć, że najbliższe godziny przyniosą na tej parze nowy lokalny dołek. Poranny układ wskaźników intraday sugeruje jednak, że nowe minimum może być tylko nieznacznie niżej niż ostatnie i ostatecznie możemy być świadkami próby powrotu (najprawdopodobniej nieudanej) do słabszego dolara. Sygnałem bardziej zdecydowanej aktywności byków będzie wyjście powyżej 1,3605. Silne techniczne wsparcie wyrysować można na 1,3545.
RYNEK KRAJOWY