Zyskaj pełen dostęp do analiz, raportów i komentarzy na Parkiet.com
Aktualizacja: 22.05.2018 05:00 Publikacja: 22.05.2018 05:00
Foto: Adobestock
Tak uważa Bartosz Sawicki, kierownik departamentu analiz w TMS Brokers. – Rynek jest mocno wyprzedany, a spojrzenie na dane CFTC obrazujące pozycjonowanie spekulacyjne informuje o rekordowym zaangażowaniu sprzedających. Przy tak silnym wyprzedaniu, skrajnym pozycjonowaniu oraz po mocnym spadku potencjalna korekta powinna mieć nie tylko znaczny zasięg, ale także bardzo dynamiczny przebieg. Wiele wskazuje, że odreagowanie właśnie nabiera rumieńców – uważa Sawicki. Przemawia za tym kilka czynników. – W ubiegłym tygodniu została już pokonana (respektowana podczas całego ostatniego impulsu spadkowego) 21-sesyjna średnia krocząca oraz linia trendu spadkowego. Kurs wykonał wzorcowy ruch powrotny do przebitych oporów, po czym wznowił zwyżkę i wyszedł ponad ubiegłotygodniowe maksimum. Warto zauważyć, że 14-dniowy oscylator RSI obliczany dla interwału dziennego buduje coraz wiarygodniejszą wzrostową strukturę oraz jest bliski wyjścia na nowe tegoroczne szczyty. Taki scenariusz otwierałby drogę do dalszych zwyżek kursu. Kluczowym oporem na drodze do styczniowych poziomów są okolice 11,95–12 centów, gdzie leży linia szyi potencjalnego podwójnego dołka. PRT
Zyskaj pełen dostęp do analiz, raportów i komentarzy na Parkiet.com
Wskaźnik ceny do zysku na Wall Street wciąż jest wysoko i ciężko jest mówić o tym, aby był to dobrym moment do kupowania akcji w USA. Z kolei w przypadku GPW trudno mówić, że jest to moment do sprzedawania akcji – mówi Piotr Kaźmierkiewicz, analityk BM Pekao.
Warunków przyspieszenia transformacji technologicznej nad Wisłą jest wiele. Potrzebne są inwestycje w pracowników, w tym ich szkolenia, ale też dbałość o zdrowie. Nieodzowne są też ułatwienia natury prawnej i jak zawsze – finansowanie.
Zdaniem uczestników rynku do osiągnięcia przez WIG kolejnego psychologicznego poziomu trzeba będzie poczekać co najmniej do 2030 r. Mediana wskazań mówi jednak o roku 2034.
W tej dekadzie, do 31 grudnia 2030 r., WIG może dojść do 200 tys. pkt. Hossa na GPW miałaby podstawy fundamentalne i makroekonomiczne, ale pamiętajmy o korektach, które mogą być znaczące – mówi Tomasz Bursa, doradca inwestycyjny, wiceprezes OPTI TFI.
Historyczny rekord na GPW. WIG osiągnął poziom 100 tys. pkt. Jak wysoko może jeszcze zajść? - Moment bardziej odczuwalnego schłodzenia na GPW nieuchronnie się zbliża - mówi Piotr Kaźmierkiewicz, analityk BM Pekao.
Na początku kwietnia obie marki technologiczne otworzyły w Warszawie swój pierwszy w Polsce i drugi w Europie showroom. Lenovo jest liderem rynku komputerów PC w Polsce. Motorola jest tu jednym z liderów rynku smartfonów.
Standard ESRS G1 „Postępowanie w biznesie” jest jedynym tematycznym standardem dotyczącym obszaru związanego z zarządzaniem (governance).
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas