Wszystko, co trzeba wiedzieć o inwestowaniu w czasach pandemii

Już 30 listopada zapraszamy na e-forum „Parkietu” i „Rzeczpospolitej”, na którym z zaproszonymi ekspertami postaramy się podpowiedzieć, jak i w jakie aktywa inwestować w najbliższym czasie. Forum odbędzie się on-line, a udział w nim jest bezpłatny.

Publikacja: 18.11.2020 10:55

Wszystko, co trzeba wiedzieć o inwestowaniu w czasach pandemii

Foto: AdobeStock

To już kolejne tego rodzaju wydarzenie organizowane przez nasze redakcje. Tym razem z wiadomych przyczyn przebiegać będzie jednak inaczej niż zwykle – z ekspertami i uczestnikami spotkamy się wyłącznie on-line, a transmisję przeprowadzimy na specjalnej elektronicznej platformie, umożliwiającej interakcję, a także za pośrednictwem naszych kanałów na YouTube i na Facebooku.

Co w programie e-forum, które tym razem odbędzie się pod hasłem „Wszystko o inwestowaniu w czasie kryzysu"?

Pod lupę weźmiemy m.in. rynek nieruchomości. Rynek ten zaskakująco dobrze poradził sobie w czasach pandemii. Sprzedaż co prawda wyraźnie zmalała, jednak ceny zdołały się utrzymać na wysokim poziomie, a w niektórych lokalizacjach nawet dalej szły w górę. Jednak teraz coraz częściej mówi się, że mieszkania nie tyle dadzą zarobić, jak w poprzednich latach, ile pozwolą ochronić kapitał. Czy tak jest w istocie? O tym i nie tylko porozmawiamy m.in. z przedstawicielami firm deweloperskich i analitykami rynku nieruchomości.

Kolejny temat do dyskusji to rozwój usług cyfrowych na rynku finansowym i w szczególności kapitałowym. W tej dziedzinie szybkie zmiany zachodziły już wcześniej, jednak w tym roku trend mocno przyspieszył za sprawą pandemii. Co czeka nas dalej, jakie jeszcze nowinki cyfrowe czekają klientów domów maklerskich i banków? O tym porozmawiamy z przedstawicielami firm z tych branż czy przedstawicielami fintechów.

Porozmawiamy też o tym, co rozgrzewa w ostatnich latach rzeszę inwestorów na warszawskiej giełdzie – czyli o spółkach gamingowych. Dyskusja odbędzie się na dziesięć dni przed premierą „Cyberpunka 2077", czyli najbardziej wyczekiwanej gry na świecie. Czy tytuł spełni nadzieje i zapoczątkuje nowy rozdział w historii CD Projektu? Jakie inne studia obecne na GPW mogą pójść ścieżką wytyczoną przez CD Projekt? Na te pytania będziemy szukać odpowiedzi m.in. wraz z przedstawicielami GPW, spółek z branży gamingowej czy analitykami akcji.

Polacy zysków z inwestycji coraz częściej szukają za granicą – w czym nie ma niczego dziwnego, skoro to m.in. na Wall Street padały w ostatnich latach rekordy notowań, a nie na GPW . Takiej postawie inwestorów sprzyja z kolei coraz szersza oferta domów maklerskich, które ułatwiają inwestowanie na zagranicznych giełdach, czy towarzystw funduszy, które udostępniają kolejne strategie oparte na zagranicznych aktywach. Z ekspertami porozmawiamy m.in. o tym, jak odnaleźć się w gąszczu ofert i jak budować portfel zorientowany na zagraniczne rynki.

I na koniec przekrojowy temat o perspektywach inwestycji na różnych rynkach. „Akcje, waluty, surowce... - w co inwestować. Prognozy na najbliższą i post-pandemiczną przyszłość" – tak brzmi temat panelu, w którym razem z zaproszonymi gośćmi zastanowimy się, gdzie szukać zysków w najbliższych miesiącach i kwartałach oraz jakie trendy mogą panować na rynkach.

Pomiędzy dyskusjami proponujemy wywiady z gośćmi specjalnymi, a tematem rozmów oczywiście również będą inwestycje i poszukiwanie zysków w obecnych trudnych czasach – z widokami jednak na rychłą poprawę dzięki zapowiadanej szczepionce na koronawirusa.

Zarejestruj się na e-forum już dzisiaj

Inwestycje
Piotr Kaźmierkiewicz, BM Pekao: Na Wall Street może się jeszcze trochę złego wydarzyć. Za to na GPW...
Materiał Promocyjny
Tech trendy to zmiana rynku pracy
Inwestycje
100 tys. pkt to mało. 200 tys. pkt by się chciało. Tylko kiedy?
Inwestycje
Wiceprezes OPTI TFI: WIG sięgnie 200 tys. pkt. Prognoza dla GPW
Inwestycje
WIG zdobył 100 tys. pkt. Co dalej? Analityk: przestrzeń do wzrostów się zawęża
Materiał Promocyjny
Lenovo i Motorola dalej rosną na polskim rynku
Inwestycje
ESRS G1 Postępowanie w biznesie