Tylko do 12 marca potrwa w Muzeum Narodowym w Warszawie wystawa „Spragnieni piękna". Można tam zobaczyć ciekawe dzieła z kolekcji Agnieszki i Marka Roeflerów, na co dzień wystawiane w ich prywatnym muzeum w Konstancinie (www.villalafleur.pl). Są też eksponaty ze zbioru antykwariusza i kolekcjonera Adama Lei, który prowadzi słynną Galerię 32.
Agnieszka i Marek Roeflerowie prezentują dzieła nieznanego do niedawna w kraju artysty emigranta Jana Lamberta-Ruckiego (1888–1967). Artysta ukończył Akademię Sztuk Pięknych w Krakowie i w 1911 roku wyemigrował do Paryża. W świecie zrobił liczącą się karierę artystyczną, jego dzieła osiągają rekordowe ceny na prestiżowych aukcjach. Krajowe muzea nie mają prac Ruckiego.