Zyskaj pełen dostęp do analiz, raportów i komentarzy na Parkiet.com
Aktualizacja: 01.05.2025 16:47 Publikacja: 30.01.2025 06:00
Maria Florczuk, prezeska Forte, może z większym optymizmem czekać na wyniki kolejnych kwartałów. Fot. Marcin Giba/mpr
Foto: materiały prasowe
Wyniki kwartalne Forte zrobiły pozytywne wrażenie na inwestorach i zachęciły do zakupów jej akcji. Podczas środowej sesji zwyżkowały nawet blisko 7 proc., a wycena giełdowa spółki osiągnęła najwyższą wartość od połowy 2023 roku.
Mimo wciąż trudnej sytuacji w branży meblarskiej w wynikach spółki raportowanych na przestrzeni kilku ostatnich kwartałów widać wyraźną poprawę, co jest w dużej mierze efektem wdrożonego planu restrukturyzacji, który przyniósł znaczące oszczędności. – W wynikach Forte widać kontynuację pozytywnych tendencji. Przede wszystkim zauważamy zdecydowaną poprawę po stronie kosztów. Od kilku kwartałów wyraźnie widać, że działania restrukturyzacyjne podjęte przez spółkę, jak redukcja zatrudnienia czy ograniczenie wydatków związanych z energią, przyniosły oszczędności kosztowe, poprawiając jej rentowność. Do tego doszedł lekki sezonowy wzrost popytu i mocny pozytywny wpływ hedgingu (Forte zabezpiecza kurs euro), co pozytywnie przełożyło się na przychody i wyniki – wyjaśnia Michał Zamel, analityk DM BOŚ.
Zyskaj pełen dostęp do analiz, raportów i komentarzy na Parkiet.com
O ponad 10 proc. spadał kurs akcji polkowickiej grupy obuwniczo-odzieżowej CCC w ostatnią środę kwietnia. Analitycy widzą dwa powody.
Warunków przyspieszenia transformacji technologicznej nad Wisłą jest wiele. Potrzebne są inwestycje w pracowników, w tym ich szkolenia, ale też dbałość o zdrowie. Nieodzowne są też ułatwienia natury prawnej i jak zawsze – finansowanie.
Najwięksi giełdowi detaliści kończą pierwszy kwartał obrotowego roku. Był słabszy pod względem koniunktury niż analogiczny okres 2024 r.
VRG kończy restrukturyzację sklepów odzieżowych. W 2025 r. zadba o ruch w salonach i franczyzę – zapowiedział Mateusz Kolański, prezes modowo-jubilerskiej grupy. Dywidenda może być mniejsza niż w ubiegłym roku – sygnalizuje zarząd.
Akcje handlowej spółki drożeją ósmą sesję z rzędu. Kurs właśnie ustanowił nowe, historyczne maksimum. Dino jest już droższe od PZU i Pekao.
Na początku kwietnia obie marki technologiczne otworzyły w Warszawie swój pierwszy w Polsce i drugi w Europie showroom. Lenovo jest liderem rynku komputerów PC w Polsce. Motorola jest tu jednym z liderów rynku smartfonów.
Nowy program lojalnościowy dla szyldów CCC już działa. Zmiany w systemach IT dotknęły część klientów. Spółka wskazuje na dostawcę.
Gdańska spółka odzieżowa wykonała ruch, którego miał oczekiwać od niej nadzorca rynku. To krok ku porozumieniu dotyczącego postępowania z Rosją w tle.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas