W ocenie zarządu strata w I kwartale 2015 r. wynika z poniesionych kosztów, które są księgowane na bieżąco, zaś rozliczenie bonusów posprzedażowych nastąpi dopiero po zakończeniu I półrocza. Przyczyną zwiększonych kosztów (+32 proc. kw/kw) jest przede wszystkim wzrost kosztów logistycznych. Wzrost ten dotyczy w większości transportów zagranicznych i jest proporcjonalny do wzrostu sprzedaży zagranicznej (90 proc. kw/kw). Zwiększeniu uległy również wydatki na aktywność marketingową (+53 proc.), co zdaniem spółki przekłada się na wzrost ilości zamówień.

Na koniec marca 2015 r. skonsolidowane przychody Oponeo.pl wyniosły 77, 97 mln zł wobec 61 mln zł przychodów za I kwartał ubiegłego roku. W I kwartale grupa odnotowała 30-proc. wzrost zamówień ogółem w stosunku do analogicznego okresu 2014 r. Przychody z zamówień zagranicznych wzrosły o 99 proc., zaś przychody z zamówień krajowych wzrosły o 7 proc. kwartał do kwartału. Największą ilość zamówień zagranicznych firma zrealizowała na rynku brytyjskim, gdzie wygenerowanych zostało 38 proc. wszystkich zamówień zagranicznych. – Dynamiczny rozwój sprzedaży zagranicznej widoczny jest w stale rosnącym udziale przychodów zagranicznych, które wzrosły o 13 p.p. i po I kwartale wynoszą już 36 proc. w przychodach ogółem - informuje Dariusz Topolewski, prezes zarządu Oponeo.pl

Na polskim rynku spółka wciąż mocno promuje usługę kompleksowej sprzedaży opon wraz z możliwością montażu. W minionym kwartale ilość serwisów partnerskich wzrosła o 32 proc. w stosunku do I kwartału 2014 r., a z usługi zakupów online z możliwością rezerwacji wymiany opon w wybranym serwisie skorzystało 10,6 proc. klientów Oponeo.pl. Na koniec marca 2015 r. usługa dostępna była w 812 warsztatach w Polsce.

Inwestorzy z dużą rezerwą przyjęli wyniki za I kwartał. W środę przed południem akcje spółki kosztowały 11,07 i taniały o 5,8 proc.