Wirtualna edukacja pozwala na kształcenie pracowników w dowolnym czasie i miejscu. W nieustannie zmieniającym się środowisku elastyczność szkoleń jest bardzo ważna. Poprzez internet można dostosować program do specyfiki przedsiębiorstwa, a szefowie na bieżąco śledzą postępy pracowników.
Studiować za pomocą sieci można także w Polsce. Multimedialne szkolenia oferuje warszawski oddział Mindworx. Narzędzia szkoleniowe opracowane są przy pomocy wiodących firm światowych: Xebec, McGraw-Hill, Harvard Business School Publishing, Price Waterhouse Coopers. Zagadnienia dotyczą szerokiego zakresu umiejętności wymaganych od współczesnego menedżera i pracownika.
Wprowadzony niedawno na krajowy rynek program Coaching, prowadzony jest wspólnie z międzynarodowym wydawnictwem McGraw-Hill. Coaching to multimedialny program w języku polskim, uczący menedżerów, jak pomagać pracownikom w osiąganiu lepszych rezultatów.
Program ma postać interaktywnego szkolenia i składa się z sześciu części podzielonych na szereg rozdziałów. Podstawowym zastosowaniem jest wspomaganie menedżerów w podnoszeniu motywacji u swoich podwładnych. Na przykładach za pomocą scenek i sytuacji zaczerpniętych z życia dużego banku lub innych firm, uczestnik szkolenia uczy się, jak nawiązywać stosunki w relacji trener-uczeń.
Multimedialne atuty