Dodatkowo firma z branży naftowej - Halliburton - poinformowała, że Komisja Papierów Wartościowych (SEC) wszczęła dochodzenie w sprawie jej praktyk księgowych. W latach 1995-2000 prezesem Halliburtona był obecny wiceprezydent USA - Dick Cheney.
Zarówno informacje z Halliburtona jak i z Novellusa uwypukliły najpoważniejsze wątpliwości dręczące graczy na Wall Street, które dotyczą przyszłych zysków przedsiębiorstw i prawidłowości stosowanych przez nich praktyk księgowych.
Akcje obu spółek straciły po około pięć procent.
Na krótko przed otwarciem kontrakty terminowe pogłębiły straty, ponieważ pojawiła się informacja o wybiciu pokrywy studzienki kanalizacyjnej w okolicach budynku Empire State Building. Na rynku natychmiast rozeszła się pogłoska o eksplozji.
Tydzień wcześniej FBI ostrzegało przed groźbą nowej fali ataków na USA.