W przypadku trzech kolejnych spółek (Hutmen, Kęty i TP SA) zaangażowanie OFE było od tego progu niewiele niższe, czytamy w raporcie spółki.
Akcje PKN Orlen, TP SA oraz PKO BP wchodziły na koniec grudnia 2004 roku w skład portfela inwestycyjnego wszystkich 15 OFE.
"Akcje wymienionych trzech spółek stanowiły odpowiednio 2,7, 2,6 i 2,2 mld zł, co stanowiło odpowiednio 4,4%, 4,2% oraz 3,5% aktywów funduszy emerytalnych" - czytamy w raporcie spółki.
W pierwszej połowie 2004 roku akcje PKN Orlen stanowiły odpowiednio 4,5%, a TP SA - 3,9% zarządzanych przez fundusze aktywów. Natomiast na trzecim miejscu uplasował się wtedy Bank Pekao SA, który przekroczył 3%.
Jak podkreślają analitycy Analiz Online, w końcu grudnia 2004 roku liczba spółek, w których przynajmniej jeden z funduszy ulokował minimum 1% zarządzanych środków zmniejszyła się do 30, podczas gdy w czerwcu 2004 roku były to 32 spółki.