Jest to kolejna warszawska inwestycja funduszu nieruchomości Arka - wcześnie zakupił on nieruchomość handlowo-usługowa "Galeria pod Dębami" oraz "Centrum Logistyczne Ożarów" w Broniszach koło Warszawy.
Zgodnie z założeniami polityki inwestycyjnej, nie mniej niż 50% wartości portfela nieruchomości stanowić mają nieruchomości biurowe, pozostałe środki zostaną przeznaczone na nabycie nieruchomości handlowych, magazynowych i mieszkaniowych, których udział nie może przekroczyć 25%.
Pod koniec sierpnia fundusz nieruchomości Arka zakupił nieruchomości we Wrocławiu za ponad 68 mln zł.
W przypadku lokalizacji jedna czwarta środków funduszu ma zostać ulokowana w Warszawie i jej okolicach; kolejne 25% lub więcej w Poznaniu, Wrocławiu, Krakowie, Katowicach, Łodzi, Trójmieście i Szczecinie. Dodatkowo, do 20% portfela nieruchomości może zostać zainwestowane w Czechach i na Węgrzech.
Fundusz Nieruchomości Arka jest jednym z trzech polskich działających na polskim rynku funduszy tego typu. Jego certyfikaty są notowane na warszawskiej giełdzie. Dwa pozostałe to podmioty należące do TFI Skarbiec i TFI BPH. (ISB)