Wirtualna Polska została trzecim wirtualnym operatorem sieci Orange, po Avon Cosmetics Polska i MNI Telecom. PTK Centertel (operator sieci Orange), podpisał umowę z portalem w środę. Obie firmy należą do grupy Telekomunikacji Polskiej, dlatego kontrakt nie jest niczym zaskakującym. Wręcz przeciwnie, można się go było spodziewać od dawna. TP jednak długo nie odpowiadała na pytanie o rolę Wirtualnej Polski w swojej strategii.
Wczoraj ze słów zarządu Centertela (tworzą go prezes Grażyna Piotrowska-Oliwa i Jacek Murawski, który jest jednocześnie prezesem portalu) wynikało, że Wirtualna ma być ważnym elementem w promocji multimedialnych usług grupy TP. Na razie - głosowych, a później niewykluczone, że także dostępu do internetu. W prezentacji pokazanej mediom, w strategii portalu zapisano: "wprowadzanie, rozwijanie, popularyzowanie produktów internetowych w komórkach".
Wiele niewiadomych
Jacek Murawski nie chciał odpowiedzieć na wiele pytań, które dotyczyły komórkowej działalności Wirtualnej Polski. Wiadomo jedynie, że portal ma ruszyć z nią "w wakacje" (prawdopodobnie pod koniec), będzie sprzedawał usługi w modelu pre-paid (na kartę) pod marką WPmobi, a docelowa liczba użytkowników ma sięgnąć 250 tys. W założeniu, WPmobi ma nie konkurować z Orange. - Wirtualna Polska ma dotrzeć z usługą do użytkowników, do których my nie mamy dostępu - tłumaczyła Grażyna Piotrowska-Oliwa.
Nie wiadomo jakie nakłady pochłonie projekt, jakie wyniki ma osiągać MVNO, czy w jego ofercie będą telefony, ani jak będzie skonstruowana oferta cenowa WPmobi.