Liczba klientów korzystających z internetu w kontaktach z bankiem sięga 93 tys. Nie jest to dużo, szczególnie jeśli dla porównania weźmiemy liczbę kont osobistych. Banki traktują internet jako dodatkowy kanał dystrybucji swoich usług. Jedynie mBank oferuje wyłącznie wirtualne konto.
Niestety, nie można jeszcze dokonać porównań co do dynamiki wzrostu liczby kont internetowych, ponieważ większość banków zaczęła oferować je w zeszłym roku. Nie ma więc punktu odniesienia. Możemy na razie jedynie dowiedzieć się, ile takich rachunków obecnie istnieje.
Najwięcej kont internetowych ma WBK. Tę drogę kontaktu z bankiem wybrało ponad 39 tys. jego klientów. Do tej pory bank otworzył około 62,4 tys. rachunków WBK24, do których dostęp jest możliwy także za pomocą telefonu i SMS. Łącznie poznański bank posiada 500,7 tys. kont osobistych.
Najdłużej, bo od 1999 roku dostęp do rachunku przez internet zapewniają Pekao i BPH. W Pekao liczba wirtualnych kont sięga 10,5 tys. Natomiast liczba rachunków osobistych wynosi 2,04 mln. W BPH z internetu korzysta 12,5 tys. klientów. Bank ma około 558,1 tys. rachunków oszczędnościowo--rozliczeniowych.
Handlobank, który w tym roku wystąpił z propozycją wirtualnego konta, pozyskał 11,5 tys. klientów. Bank na koniec ubiegłego roku prowadził około 215 tys. rachunków osobistych.