Na GPW we wtorek WIG20 nieco stracił, spodziewane wzrosty

Warszawa, 13.05.2008 (ISB)- We wtorek sesja na warszawskim parkiecie zakończyła się niewielkim spadkiem indeksu największych spółek, choć jego zachowanie w drugiej połowie dnia sugerowało dodatni bilans. Najbliższe dni przyniosą rozstrzygnięcie, w którą stronę podąży indeks, który od kilku dni porusza się w wąskim zakresie, uważają analitycy.

Aktualizacja: 27.02.2017 15:07 Publikacja: 13.05.2008 18:31

"Sesja składała się z dwóch faz - pierwsza upłynęła pod znakiem spadków w związku z pojawieniem się rozbieżności co do dywidendy Pekao SA, zaś w drugiej, po dobrych danych makro ze Stanów doszło do ruchu WIG20 w górę. Pozytywnie zachowywały się kontrakty terminowe" - powiedział Tomasz Jerzyk, analityk DM BZ WBK.

Dodał, że dzisiejsza sesja wkomponowała się w obecny od dłuższego czasu schemat.

"Rynek znajduje się w krótkoterminowym trendzie wzrostowym, ale brak impulsu do zdecydowanego ruchu. Indeks porusza się w wąskim zakresie zmienności i nie jest w stanie wybić się" - uważa Jerzyk.

Jego zdaniem, na większości sesji więcej spółek notuje spadki, niż wzrosty, co inwestorom nie pozwala wierzyć w trwały trend wzrostowy.

"W którymś momencie musimy się wybić. Nie ma chętnych do gry na spadki. W tym tygodniu powinno nastąpić rozstrzygnięcie, bo kończy się sezon publikacji wyników kwartalnych" - uważa analityk.

We wtorek na zamknięciu sesji WIG20 stracił 0,29% i wyniósł 3.024,03 pkt, zaś WIG zyskał 0,12% do 48.014,37 pkt. Obroty na rynku akcji sięgnęły 1,03 mld zł. (ISB)

amo/maza

Gospodarka
Piotr Bielski, Santander BM: Mocny złoty przybliża nas do obniżek stóp
Materiał Promocyjny
Tech trendy to zmiana rynku pracy
Gospodarka
Donald Tusk o umowie z Mercosurem: Sprzeciwiamy się. UE reaguje
Gospodarka
Embarga i sankcje w osiąganiu celów politycznych
Gospodarka
Polska-Austria: Biało-Czerwoni grają o pierwsze punkty na Euro 2024
Materiał Promocyjny
Lenovo i Motorola dalej rosną na polskim rynku
Gospodarka
Duże obroty na GPW podczas gwałtownych spadków dowodzą dojrzałości rynku
Gospodarka
Sztuczna inteligencja nie ma dziś potencjału rewolucyjnego