Prawie 7 tys. zespołów z 800 szkół ponadgimnazjalnych, 22 tys. uczniów, którzy złożyli prawie 109 tys. zleceń i zawarli 88 tys. transakcji w ciągu czterech miesięcy inwestowania w grze podstawowej – to najważniejsze liczby 13 edycji Szkolnej Internetowej Gry Giełdowej (SIGG), projektu organizowanego przez GPW i Fundację im. Lesława A. Pagi.
Przypomnijmy, że na początku gry każda drużyna otrzymała wirtualne 100 tys. zł oraz możliwość inwestowania (kupno oraz krótka sprzedaż) w akcje spółek z indeksów WIG30 oraz mWIG40. Zwycięzca głównego rankingu - drużyna „Vision" z I LO w Łańcucie, zarobiła w ciągu niecałych trzech miesięcy 50,9 proc. Drugie i trzecie miejsce, z wynikami 41,1 proc. oraz 30,7 proc., zajęły odpowiednio „Topolówka 23" z III LO w Gdańsku i „Muminki" z Technikum nr 2 w Rzeszowie. Tak znakomite wyniki zostały osiągnięte w okresie, gdy WIG wzrósł zaledwie o 6,9 proc. - Cieszę się, że projekt SIGG, jedyne tego typu przedsięwzięcie skierowane do młodzieży w wieku ponadgimnazjalnym w całej Polsce, doczekało się tak wielu edycji. Projekt ten wpisuje się w działalność edukacyjną, podejmowaną przez GPW od wielu lat. SIGG to doskonały sposób na stawianie pierwszych kroków w analizie sytuacji na rynku, obieraniu strategii inwestycyjnych czy budowaniu portfeli spółek. Wierzę, że rośnie nam zdolne pokolenie przyszłych inwestorów i życzę, by doświadczenia zdobyte w SIGG zaprocentowały w życiu i prawdziwym biznesie – powiedział Dariusz Kułakowski, wiceprezes GPW.
Zwycięzcą dogrywki na kontraktach terminowych na indeks WIG20, która odbyła się w marcu 2015 r., został zespół „Sebarol" z II Liceum Ogólnokształcącego w Rzeszowie. Wartość jego portfela inwestycyjnego wzrosła o 38,8 proc. Dyplomy i nagrody – laptopy, tablety, czytniki do e-booków - odebrali nie tylko zwycięzcy SIGG, ale także laureaci kursu e-learningowego SIGG.EDU.PL oraz ci, którzy wzięli udział w konkursie dotyczącym przedstawienia doświadczeń z SIGG „Młodzi Inwestorzy na SIGG-owskim Parkiecie". Patronat medialny nad projektem objął „Parkiet". Dzięki wsparciu PZU oraz Grupy Boryszew osoby biorące udział w rywalizacji otrzymały bezpłatny dostęp do cyfrowej prenumeraty gazety. Nasza redakcja wspierała uczniów od strony merytorycznej. Przez cały czas trwania rywalizacji publikowaliśmy materiały edukacyjne, analizy wybranych spółek, wskazówki inwestycyjne oraz porady analityków z biur maklerskich.