Zyskaj pełen dostęp do analiz, raportów i komentarzy na Parkiet.com
Aktualizacja: 24.05.2019 05:00 Publikacja: 24.05.2019 05:00
Foto: AFP
Z analizy dokonanej przez Glassdoor, portal pośrednictwa pracy, wynika, że najniższe wynagrodzenia otrzymują pracownicy Domino's Pizza, sieci sklepów odzieżowych Footasylum i obuwniczych Shuh. Klasyfikacji najlepiej płacących przewodzą szwajcarski bank inwestycyjny Credit Suisse i niemiecki producent oprogramowania SAP, gdzie średnie łączne wynagrodzenie wyniosło 90 tys. funtów rocznie, na co złożyły się pensje, nagrody, prezenty i składki ubezpieczeniowe czy emerytalne. Przy czym w banku średnia pensja (bez dodatków )wynosiła 82 tys. funtów, a w SAP 66 tys. funtów. Na trzecim miejscu znalazł się Deutsche Bank, gdzie średnie wynagrodzenie (z dodatkami) wyniosło 89,5 tys. funtów, a na czwartym Facebook z 89 tys. funtów. Pierwszą piątkę w tej tabeli zamknął brytyjski bank Standard Chartered, który płacił pracownikom średnio 85 tys. funtów. Kalifornijska spółka komputerowa Salesforce i inne firmy technologiczne Dell, Oracle i Google uzupełniły pierwszą dziesiątkę razem ze szwajcarskim bankiem UBS. Przy czym Google zajął dziesiąte miejsce ze średnim wynagrodzeniem 78 tys. funtów, wyprzedzając o 4 tys. funtów Goldmana Sachsa. JB
Zyskaj pełen dostęp do analiz, raportów i komentarzy na Parkiet.com
Friedrich Merz niespodziewanie nie uzyskał poparcia Bundestagu dla swojej kandydatury na nowego kanclerza Niemiec. Może on jednak próbować dalej.
Warunków przyspieszenia transformacji technologicznej nad Wisłą jest wiele. Potrzebne są inwestycje w pracowników, w tym ich szkolenia, ale też dbałość o zdrowie. Nieodzowne są też ułatwienia natury prawnej i jak zawsze – finansowanie.
Wiele walut krajów Azji Wschodniej solidnie umocniło się wobec dolara amerykańskiego.
W drugim głosowaniu lider CDU/CSU Friedrich Merz został wybrany kanclerzem Niemiec.
Lider CDU/CSU Friedrich Merz nie zdołał zebrać wymaganego poparcia, by w głosowaniu w parlamencie zostać wybranym kanclerzem Niemiec.
Na początku kwietnia obie marki technologiczne otworzyły w Warszawie swój pierwszy w Polsce i drugi w Europie showroom. Lenovo jest liderem rynku komputerów PC w Polsce. Motorola jest tu jednym z liderów rynku smartfonów.
Niepewność dotycząca kondycji gospodarki amerykańskiej przemawia za tym, by Rezerwa Federalna na środowym posiedzeniu wstrzymała się z decyzjami o obniżkach stóp.
Towary z Państwa Środka, które miały zostać wyeksportowane do USA, zaczynają zalewać rynek krajowy i bywają sprzedawane z dużymi zniżkami.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas