WIG20 najwyżej od 6-lat

Początek tygodnia na parkiecie w Warszawie przyniósł test maksimów w obecnym trendzie wzrostowyym. Indeks WIG20 wzrósł o 1,47%, do poziomu 2507 pkt. mWIG40 podbił 0,63%, podczas gdy sWIG80 zanotował zwyżkę o 0,39%. Obroty na szerokim rynku wyniosły 1,37 mld złotych.

Publikacja: 08.04.2024 17:27

Konrad Ryczko analityk, DM BOŚ

Konrad Ryczko analityk, DM BOŚ

Foto: tv.rp.pl

Pierwsza sesja tygodnia na globalnych rynkach nie przyniosła większych zmian na głównych, zagranicznych  indeksach. Widoczne jest podtrzymanie relatywnie dobrych nastrojów, pomimo wyższych rentowności długu USA oraz trwającej rewizji prawdopodobieństwa czerwcowej obniżki stóp przez Fed. Przez weekend nieco spadły ryzyka geopolityczne związane z Bliskim Wschodem, co skutkował cofnięciem się notowań ropy.

Lokalnie byliśmy świadkami udanej sesji na krajowym parkiecie, który kontynuował siłę relatywną (wobec zagranicznych benchmarków) z piątku. Zwyżka o 1,47% pozycjonuje nas jako lidera wzrostów w Europie w ujęciu dziennym. Ponownie z uwagi na wyraźny ruch na indeksie blue chipów wobec tzw. „misi” zakładać należy iż za ruchem stoi głównie kapitał zagraniczny. Powyżej 3% zwyżki w indeksie zanotowały akcje Budimexu (+3,16%) oraz PZU (+4,19%).

Z rynkowego punktu widzenia WIG20 wyznaczył nowe maksima w trendzie wzrostowym. Indeks jest w najwyższym punkcie od lutego 2018r. Z technicznego punktu widzenia kolejne technicznie istotne zakresy to okolice 2600 a następnie dopiero zakres 2900-3000 pkt.

Konrad Ryczko Analityk

Makler Papierów Wartościowych

Wydział Analiz Rynkowych Dom Maklerski Banku Ochrony Środowiska S.A.

Giełda
Spadkowe otwarcie maja
Giełda
Początek maja pod kreską. Zwyżki CD Projektu, rozczarowały banki
Giełda
Czy Fed zatrzymał spadki?
Giełda
Na giełdzie w Warszawie mało chętnych do zakupów
Materiał Promocyjny
Wsparcie dla beneficjentów dotacji unijnych, w tym środków z KPO
Giełda
Banki centralne żądne złota
Giełda
Rynki w odwrocie na koniec kwietnia