WIG20 na starcie środowego handlu szybko wskoczył na około 1-proc. zwyżki, sięgając w pierwszych minutach 2235 pkt. Tym samym indeks otworzył sobie drogę do górnego ograniczenia kilkutygodniowej konsolidacji. Porannymi motorami zwyżek były JSW oraz CD Projekt, z ponad 3-proc. zwyżkami. Gorzej prezentowało się tylko Dino, jednak chwilami na otwarciu mielimy komplet zieleni wśród blue chips. Jeszcze w pierwszej godzinie handlu WIG20 zyskiwał około 1,6 proc., co dawało mu jedno z czołowych miejsc wśród europejskich rynków. Na gwiazdę szerokiego rynku szybko wyrosło Huuuge. Po ogłoszeniu planów skupu akcji walory zyskiwały kilkanaście procent. Na drugim końcu znajdował się zaś Benefit Systems.
W kolejnych godzinach popyt tracił jednak siły. Tuż przed półmetkiem sesji zyskiwał już tylko 0,49 proc. Druga część dnia zaczęła się od zejścia indeksu dużych spółek w okolice punktu zamknięcia z poprzedniego dnia. Nastroje na rynkach nadszarpnęło słabe rozpoczęcie handlu na Wall Street. S&P 500 wystartował 0,4 proc. pod kreską, z kolei Nasdaq tracił na początku sesji 0,9 proc. Ostatecznie indeks dużych spółek zakończył środową sesję na poziomie blisko 2213 pkt, czyli wzrósł o 0,14 proc. W tym gronie najmocniejszy był Bank Pekao z wynikiem 2,04 proc. PZU oraz Orange zyskały odpowiednio 1,3 proc. oraz 1,1 proc. Na dole tabeli znalazło się Allegro ze spadkiem o 3,8 proc. Po około 2 proc. zniżkowały akcje JSW oraz Tauronu.
WIG20 pozostawił złe wrażenia po środowej sesji. Wyrysował czarną świecę z dużym cieniem na górze. Na razie mamy więc do czynienia z odbiciem od górnego ograniczenia konsolidacji.
– W finale WIG20 zamienił poranny wzrost o około 1,5 proc. na skromne przesunięcie o 0,14 proc. Notowania charakteryzowały się jednocześnie próbami gry w dystansie do otoczenia – głównie sygnalizowanym przez niską aktywność rynku – i odpowiedziami na presję korekcyjną w postaci sennego osuwania się WIG20 na południe – komentował Adam Stańczak, analityk DM BOŚ. – Doskonale zachowanie rynku podkreśla wykreślona przez WIG20 świeca dzienna, która ma skromny korpus i dwa relatywnie duże cienie. Klasyczny obraz rynku w równowadze i niepewności co do dalszego scenariusza wpisuje się w szerszy obraz WIG20, zawieszonego w konsolidacji pomiędzy poziomami 2120 pkt i 2264 pkt – zauważa analityk.