Wczorajsze spadki amerykańskich indeksów były mniejsze niż to sugerowały to pierwsze godziny handlu, a więc również mniejsze niż to zostało zdyskontowane przez GPW. Ta różnica w oczekiwaniach powinna zostać wyrównana już na otwarciu.

Pozytywny wpływ na nastroje może też mieć oczekiwanie na wyniki rozpoczynającego się dziś szczytu Unii Europejskiej, poświęconemu wyjściu z kryzysu i nowej unijnej strategii gospodarczej, w czasie którego powinien zostać poruszony temat pomocy dla Grecji. Ewentualne decyzje lub też twarde deklaracje ws. takiej pomocy, ograniczą ryzyko inwestycyjne, zwiększając popyt na akcje. Ten kij ma jednak dwa końce. Brak takowych decyzji może pogorszyć nastroje na rynkach finansowych, stając się impulsem do wyprzedaży akcji.

Humory inwestorom będą również poprawiać, drożejące w ślad za taniejącym w nocy dolarem surowce, co w sposób bezpośredni ma szanse przełożyć się na zachowanie spółek surowcowych notowanych w Warszawie. Szczególnie KGHM.

Z punktu widzenia analizy technicznej ewentualne wzrosty będą tylko i wyłącznie korektą wcześniejszych silnych spadków. Układ sił ulegnie zmianie dopiero, gdy indeks dużych spółek zamknie lukę bessy z 5 lutego br. (2257,82-2285,94 pkt.). Do tego czasu scenariuszem bazowym pozostaje kontynuacja korekty 11-miesięcznych wzrostów. Jej celem jest strefa 2000-2100 pkt.

[link=http://www.parkiet.com/temat/34.html][obrazek=/materialy/stopka_artykuły/spółki_komentarze.jpg][/link][link=http://www.parkiet.com/temat/63.html][obrazek=/materialy/stopka_artykuły/spółki_notowania.jpg][/link][link=http://www.parkiet.com/forum/viewforum.php?f=1&sid=9c67f579475385040cef9b2cd2645f8e][obrazek=/materialy/stopka_artykuły/spółki_forum.jpg][/link]