Wynikiem pojawienia się podaży był spadek wartości WIG20. Skala tego spadku jest z punktu widzenia trendu wzrostowego nie na tyle duża, by ten trend podważać, ale za to wystarczająco duża, by powoli oczekiwać prób wznowienia zwyżki cen. Innymi słowy, można oczekiwać jakichś ruchów w górę, ale należy się liczyć z tym, że korekta mimo to zostanie pogłębiona, choć nowe minima pewnie nie będą się wiele różniły od aktualnych. Potencjał spadku jest już bowiem ograniczony.
Pod względem zaplanowanych na ten tydzień publikacji uczestnicy rynków będą mieli do przetrawienia znacznie więcej informacji niż w poprzednim tygodniu. Już w poniedziałek przyjdzie nam zapoznać się z wartościami wskaźników PMI dla przemysłu największych gospodarek świata. O ile część z nich była publikowana w wersji wstępnej, to choćby wskaźnik polski będzie zupełną nowością. Poznamy także wstępną wartość dynamiki cen na poziomie niemieckich konsumentów. Po południu pojawią się dane o dynamice dochodów i wydatków amerykańskich gospodarstw domowych oraz wartość wskaźnika PCE core, czyli kluczowej miary inflacji z punktu widzenia Rezerwy Federalnej, a także dynamika wydatków na inwestycje budowlane oraz wskaźnik ISM dla przemysłu.
We wtorek nasza uwaga skupi się na wstępnej wartości inflacji (a może znowu deflacji?) w strefie euro oraz danych o zamówieniach w amerykańskim przemyśle.
Środa to dzień zakończenia posiedzenia Rady Polityki Pieniężnej, ale to raczej nie będzie wydarzenie. Więcej uwagi skupią na sobie usługowe wskaźniki PMI, sprzedaż detaliczna w strefie euro, amerykański raport ADP o zmianie liczby etatów w sektorze prywatnym czy dane o wyniku wymiany handlowej USA z zagranicą. Wieczorem polskiego czasu opublikowana zostanie Beżowa Księga, czyli raport o stanie gospodarki amerykańskiej sporządzony przez Fed.
W Polsce w czwartek rozpocznie się długi weekend. Notowania w piątek wprawdzie będą, ale zapewne przy niskiej aktywności graczy. W czwartek pojawi się informacja o zmianie wydajności pracy w I kwartale w USA, a w piątek wydarzeniem dnia będzie publikacja raportu o stanie amerykańskiego rynku pracy.