Negatywne nastroje przeważające przez niemal całą sesję kontrastowały z kolorem zielonym obecnym na większości pozostałych europejskich rynkach akcji, gdzie więcej do powiedzenie mieli kupujący. O ile na największych rynkach przeważał kolor zielony, o tyle w nieco w  tyle zostały pozostałe rynki z naszego regionu. Inwestorzy chętnie pozbywali się akcji na parkietach m. in. Budapeszcie, ściągając główne indeksy pod kreskę. Mimo kilku wyjątków, na giełdach przeważał jednak optymizm. Inwestorów pozytywnie nastroił powrót zwyżek na  amerykańskich indeksów, które zanotowały kolejne rekordy wszech czasów. Hossa na giełdach trwa więc w najlepsze. Inwestorzy najwyraźniej zdają się nie przejmować nadchodzącą czwartą falą Covid-19, która znów może skomplikować sytuację w niektórych branżach, osłabiając skalę oczekiwane odbicia w gospodarkach w tym roku.

W Warszawie dzięki poprawie nastrojów w końcówce sesji większość spółek z WIG20 uniknęła przeceny. Prym w tym gronie wiodły spółki energetyczne i JSW, wypracowując najbardziej okazałe zwyżki w indeksie sięgające ponad 3 proc. Na celowniku kupujących znalazły się także papiery CD Projektu i firm odzieżowych.

Na drugim biegunie, wśród przecenionych walorów, negatywnie wyróżniały się notowania Allegro, notując największy spadek ( - 3,5 proc. ) w indeksie. Internetowy gigant przed sesją pochwalił się efektowną poprawa kwartalnych przychodów i zysków rok do roku, co zostało najwyraźniej wykorzystane przez rynek do realizacji zysków. Chętnie pozbywano się również akcji KGHM i Mercatora. Warto zauważyć, że w ostatnich dniach notowania producenta jednorazowych rękawic ochronnych były mocno rozchwiane. Warto przypomnieć, ze spółka jest jednym z największych beneficjentów pandemii, ale coraz więcej wskazuje na to, że okres łatwych zysków ma już za sobą.

Mimo mało obiecującego początku sesji kupujący przejęli inicjatywę na szerokim rynku akcji, wyciągając notowania zdecydowanej większości spółek na plusy. W gronie średniaków z indeksu mWIG40 pozytywnie wyróżniały się Alior i XTB. Wśród małych spółek z sWIG-u najlepiej wypadł Polimex-Mostostal.