Do finałowej rozgrywki, która odbyła się pod koniec kwietnia w sali notowań GPW zakwalifikowało się łącznie 26 zespołów: dziesięć najlepszych zespołów w rankingu I etapu, dziesięć najlepszych zespołów w rankingu II etapu oraz sześć najlepszych zespołów wyłonionych w czasie dogrywki.

Finaliści rywalizowali o jak najwyższą stopę zwrotu mając do dyspozycji akcje, ETF-y oraz kontrakty terminowe notowane na GPW. Główną nagrodę w konkursie odebrał zespół Staszic Biznes TG z II Liceum Ogólnokształcącego im. Stanisława Staszica w Tarnowskich Górach. Kolejne, czołowe miejsca zajęły drużyny: Fanatycy Giełdowi, 2TI02, Wejher85, SIGMA 1LO.

Podczas uroczystej gali zostały rozdane także dyplomy dla zespołów zwycięzców etapu I i II, dla finalistów rankingu szkół podstawowych, uczniów którzy zdobyli najwięcej punktów na platformie edukacyjnej oraz dla nauczycieli i opiekunów, którzy w tym roku rywalizowali w konkursie po raz pierwszy.

- Wyniki prowadzonych cyklicznie, na zlecenie Fundacji GPW oraz Fundacji Warszawski Instytut Bankowości, badań „Poziom wiedzy finansowej Polaków” nie pozostawiają złudzeń – edukacja ekonomiczna obywateli naszego kraju to wciąż bardzo istotne zadanie. Pomimo wielu możliwości zdobywania wiedzy, nadal 30 proc. respondentów ocenia swoją wiedzę ekonomiczną jako bardzo i raczej małą. Niewątpliwie zasadne jest zatem twierdzenie, że edukacja finansowa powinna rozpoczynać się w szkole podstawowej, a najpóźniej w szkole średniej. Właśnie dlatego Fundacja GPW, założona przez spółki z GK GPW, tak wielką wagę przywiązuje do realizacji działań edukacyjnych skierowanych do tej grupy odbiorców tj. młodzieży szkolnej. W dotychczasowych edycjach wzięło udział przeszło 350 000 uczniów. Choć nie śledzimy dokładnie ich losów, wiemy, że wielu z nich kontynuuje swoją przygodę z inwestowaniem – odnoszą sukcesy w naszych projektach dedykowanych studentom i na rynku kapitałowym budują swoje kariery zawodowe – podkreśla Monika Gorgoń, członek zarządu GPW.

- Kończymy 21. edycję SIGG, w której udział wzięło ponad 22 000 uczniów i rekordowa liczba ponad 1100 nauczycieli. Rosnące zainteresowanie potwierdza fakt, że projekt edukacyjny, którego pierwsza edycja przypadła na 2002 r. doskonale się sprawdza, ewoluuje, daje nam wiele satysfakcji oraz przyciąga nowych uczniów i nauczycieli – dodaje Alina Bączar, wiceprezes Fundacji GPW.