Obie spółki złożyły już pod koniec marca pierwsze wnioski lokalizacyjne morskich farm wiatrowych w Polsce. Dodatkowa umowa dotyczy spółek: ØrstedPolska OF SPV 6, Ørsted Polska OF SPV 7, Ørsted Polska OF SPV 8, Mawzorino Investments oraz Ørsted Polska OF SPV 10. Łączna cena za udziały w spółkach joint venture wyniosła 170 tys. euro. Strony uzyskały zgodę Prezesa Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów na dokonanie koncentracji polegającej na utworzeniu przez Ørsted i ZE PAK pięciu wspólnych przedsiębiorców w dniu 7 kwietnia 2022 r.
Spod koniec marca, spółki o nazwie Ørsted Polska OF SPV 1, 3 i 5 złożyły wnioski o lokalizacje 60.E.3 ( dwa wnioski o tę samą lokalizację o nazwach: Morska Farma Wiatrowa Fryderyk, Morska Farma Wiatrowa Chopin) oraz E.43.1 (Morska Farma Wiatrowa Pomerania).
ZE PAK i Ørsted podpisały jeszcze na początku marca umowę i wspólnie wystąpią o pozwolenia lokalizacyjne na budowę farm wiatrowych w polskiej części Morza Bałtyckiego. Utworzenie konsorcjum z 50-proc. udziałem każdej z firm oficjalnie rozpoczęło drogę do pozwoleń w ramach drugiej fazy rozwoju rynku, gdzie polski rząd rozdzieli 11 lokalizacji o łącznej mocy ok. 11 GW. Otrzymanie pozwolenia pozwoli ubiegać się o udział w aukcjach offshore w latach 2025 i 2027. ZE PAK odchodzi od węgla i musi zastąpić węglowe moce zeroemisyjną energią do 2030 r.