Tylko 29zł miesięcznie przez cały rok!
Zyskaj pełen dostęp do aktualnych i sprawdzonych informacji, wnikliwych analiz, komentarzy ekspertów, prognoz i zestawień publikowanych wyłącznie na PARKIET.COM w formie tekstów oraz treści audio i wideo.
Przypomnijmy, że we wrześniu spółka zależna New Energy Investments podpisała z DM BOŚ umowę na przeprowadzenie czynności związanych z pozyskaniem nowego finansowania w formie emisji zielonych obligacji, w ramach programu emisji obligacji na łączną kwotę 500 mln zł. W pierwszej przeprowadzonej przez spółkę transzy emisji obligacji BOŚ objął papiery dłużne serii A, o wartości 75 mln zł.
– Pierwsza transza emisji zielonych obligacji jest zwieńczeniem wspólnych, wielomiesięcznych prac nad programem. Planujemy kolejne emisje już w najbliższych tygodniach. W ubiegłym tygodniu dokonaliśmy dużych akwizycji projektów farmowych, o łącznej mocy 203 MW, za ok. 40 mln euro. Nadal aktywnie poszukujemy nowych projektów, na każdym etapie – od wczesnej fazy deweloperskiej, aż po uruchomione i działające już farmy – stwierdził Janusz Sterna, wiceprezes Columbus Energy.
Zyskaj pełen dostęp do aktualnych i sprawdzonych informacji, wnikliwych analiz, komentarzy ekspertów, prognoz i zestawień publikowanych wyłącznie na PARKIET.COM w formie tekstów oraz treści audio i wideo.
Kolejni chętni zgłaszają się, aby sprzedać Orlenowi akcje Energi. Ciekawym tropem w kontekście wyceny Energi jes...
Nadzwyczajne Walne Zgromadzenie PGE wymieniło w czwartek dwóch członków rady nadzorczej spółki. Powołano dwóch n...
Po 25 latach działalności stoimy przed nowymi wyzwaniami, które wyznacza transformacja energetyczna. Bez zwiększ...
PGE rozpoczęła budowę kolejnej już elektrociepłowni opalanej gazem. Do 2030 r. krakowska elektrociepłownia w Łęg...
Nie milkną dyskusje dotyczące wyceny akcji Energi, które chce przejąć Orlen. Pozytywnie na wartość spółki wpłyną...
Orlen nabył 1,68 mln akcji Energi w transakcjach rynkowych 27 listopada oraz dodatkowe 79 tys. akcji 28 listopad...