Zyskaj pełen dostęp do analiz, raportów i komentarzy na Parkiet.com
Ferro, którym kieruje Aneta Raczek, poszukuje okazji inwestycyjnych, dzięki którym mogłoby poszerzyć gamę produktów.
Zarząd dużo uwagi poświęcił m.in. umocnieniu pozycji grupy na rynku baterii łazienkowych i akcesoriów. – Znacznie zwiększyliśmy sprzedaż zwłaszcza w Rumunii i na Słowacji. W efekcie na pierwszym z tych rynków szacujemy nasz udział na kilkanaście procent, a w drugim jesteśmy już numerem jeden – mówi Aneta Raczek, prezes Ferro. Przypomina, że w Czechach spółka nadal zajmuje pierwsze miejsce w branży baterii łazienkowych i akcesoriów, a w Polsce drugie. Cztery wymienione rynki są dla Ferro kluczowe i zarząd nadal chce intensyfikować na nich swoje działania handlowe i marketingowe.
Zyskaj pełen dostęp do analiz, raportów i komentarzy na Parkiet.com
Na szerokim rynku II kwartał przyniósł lekką poprawę mieszkań sprzedaży wobec pierwszych miesięcy, a jak poradziły sobie spółki notowane na GPW i Catalyst? Tylko u nas – wszystkie dane w jednym miejscu, na bieżąco.
Dziś taniej kupić biurowiec niż budować nowy. Chcemy kupować biurowce, których wartość można podnieść przez modernizację lub skonwertować, na przykład na cele mieszkaniowe – mówi Tomasz Lisiecki, dyrektor zarządzający spółki TriGranit.
Deweloperzy zorientowali się, że ich głównymi klientami są nabywcy kredytowi, bo najzamożniejsi wolą kupować za granicą, flipperzy wyparowali. Przybywa lokali w segmencie popularnym – mówi Marek Wielgo, analityk portalu Rynekpierwotny.pl.
Budujący w kilkunastu miastach deweloper sprzedał w II kwartale 708 lokali, a w całym półroczu 1403. Druga część roku musi wypaść znacznie lepiej, jeśli ma zostać osiągnięty cel zakładający zawarcie w sumie 3,1–3,3 tys. umów. Zarząd podtrzymuje taki scenariusz.
Za nami druga obniżka stóp procentowych i trwa hamowanie nowych inwestycji, ale jednocześnie oferta mieszkań jest na rekordowym pułapie. Czy są przesłanki, by ceny mieszkań rosły, czy pozostawały stabilne z presją na korektę?
Niecałe 50 mln zł netto wynosi wartość pierwszego kontraktu kolejowego w portfelu grupy. Mirbud bierze udział w jeszcze dwóch postępowaniach o wartości 1,9 mld zł brutto.