BM Pekao przebija kolejny sufit

Broker w sierpniu zwiększył liczbę rachunków o 1,7 tys. i tym samym na koniec miesiąca prowadził ich już przeszło 200 tys. Szef firmy wierzy, że to jeszcze nie koniec napływu klientów.

Publikacja: 11.09.2022 21:00

BM Pekao przebija kolejny sufit

Foto: materiały prasowe

Wakacyjny spadek aktywności inwestorów na warszawskiej giełdzie nie przeszkodził brokerom w powiększeniu bazy klientów. Według statystyk Krajowego Depozytu Papierów Wartościowych na koniec sierpnia na całym rynku prowadzonych było 1,549 mln rachunków papierów wartościowych. To o 9,1 tys. więcej niż na koniec lipca.

Liderem pod względem nowo otwieranych kont w sierpniu znów było XTB. Firmie przybyło prawie 3,2 tys. rachunków i na koniec miesiąca miało ich już 114,5 tys. Bohaterem miesiąca można jednak okrzyknąć BM Pekao. Co prawda biuro nie zaliczyło tak dużego przyrostu jak XTB, bo w sierpniu liczba prowadzonych kont zwiększyła się u niego o 1,7 tys. Ale to pozwoliło mu przebić okrągły poziom 200 tys. rachunków. Broker na koniec miesiąca miał prawie 201 tys. kont. Więcej ma tylko BM mBanku (408,4 tys.).

1,549 mln

rachunków papierów wartościowych było prowadzonych na całym rynku na koniec sierpnia. Mimo spadków na GPW w ubiegłym miesiącu liczba kont wzrosła o ponad 9 tys.

BM Pekao w tym roku systematycznie powiększa bazę klientów. – Rok 2022 mimo wyraźnego spadku obrotów na GPW już teraz jest dla Biura Maklerskiego Pekao rekordowy, jeżeli chodzi o liczbę nowo otwieranych rachunków inwestycyjnych. Od początku roku za naszym pośrednictwem otwarto już prawie 18 tys. rachunków, z czego blisko 30 proc. za pośrednictwem kanałów zdalnych – mówi Marcin Wlazło, dyrektor BM Pekao. Jak dodaje, wzrost ten nie jest dziełem przypadku. Jego zdaniem złożyło się na to kilka czynników.

201 tys.

rachunków inwestycyjnych prowadziło na koniec sierpnia BM Pekao. Lepszym wynikiem w całej branży może się pochwalić jedynie grupa mBanku, która prowadzi ponad 408 tys. kont.

– To przede wszystkim zasługa naszych pracowników i poszczególnych zespołów, współpracujących ze sobą przy rozwoju aplikacji, usprawnianiu procesów oraz rozszerzaniu oferty produktowej. Klienci doceniają elementy, które poprawiamy na ścieżce customer experience, za co bardzo dziękuję, bo to motywuje nas do pracy i pokazuje, że zmierzamy w dobrym kierunku – mówi Wlazło.

Grupa Pekao już od pewnego czasu mocno stawia na rozwój biznesu maklerskiego. Biuro maklerskie mocno rozbudowało dział analiz, a także rozwija kanały zdalne. Do tego dochodzi coraz bogatsza oferta produktowa, czy to w zakresie funduszy inwestycyjnych, czy produktów strukturyzowanych.

– Kolejna duża zmiana to uruchomienie od października zupełnie nowej linii produktowej – detalicznych obligacji Skarbu Państwa, które będzie mógł nabyć każdy bez wychodzenia z domu i niezależnie od tego, czy jest już dzisiaj naszym klientem. Obligacje Skarbu Państwa początkowo udostępnimy w bankowości elektronicznej oraz w aplikacji mobilnej PeoPay – zapowiada Wlazło. Ostatnio firma postanowiła także mocniej powalczyć o klientów handlujących na rynkach zagranicznych – poprzez obniżenie opłat i prowizji dla zleceń w euro i USD.

Szef BM Pekao jest przekonany, że jego firma jeszcze nie powiedziała ostatniego słowa, jeśli chodzi o rozwój. – Przed nami IV kwartał i wierzymy, że będzie on dla nas równie dobry biznesowo jak okres, który już za nami – dodaje.

Biura maklerskie
Wzrosty na GPW są do utrzymania. Słabsze może być II półrocze
Biura maklerskie
Korektę rynkową można uznać już za zakończoną?
Biura maklerskie
Czy maklerzy już na dobre zakotwiczyli w strukturach banków?
Biura maklerskie
Nowe, maklerskie posiłki
Biura maklerskie
Polskim brokerom marzą się kryptowaluty. Doczekają się przyzwolenia od nadzorcy?
Biura maklerskie
Rafał Sadoch, BM mBanku: Fundamenty hossy na rynku akcji nadal są zdrowe