– Aby transakcja została biznesowo skonsumowana, mPay jako nowy właściciel DM Banku BPS musi uzyskać zgodę Komisji Nadzoru Finansowego na przejęcie. Równolegle do tego procesu będziemy przygotowywali rozwiązania techniczne umożliwiające dostęp do wybranych opcji inwestycyjnych w aplikacji mPay. Ponadto udostępnienie przez mPay oferty domu maklerskiego wymaga rejestracji mPay jako tzw. Agenta Firmy Inwestycyjnej. Liczymy na to, że użytkownicy aplikacji będą mogli skorzystać z innowacyjnych rozwiązań w drugiej połowie bieżącego roku – wyjaśnia Daniel Ścigała, wiceprezes mPay.

mPay do tej pory koncentrował się przede wszystkim na rozwiązaniach z obszaru płatności mobilnych. Firma zamierza jednak sukcesywnie rozwijać swoją ofertą, również w zakresie usług inwestycyjnych. Skąd nagły zwrot w kierunku usług maklerskich? –   Po okresie wielu zawirowań emitenci na nowo otworzyli się na możliwości, jakie oferuje giełda w kwestii pozyskania kapitału. Upatrujemy w tym, w powiązaniu ze wzrostem aktywności inwestorów, wielu atrakcyjnych szans na to, by wykorzystać nasze doświadczenie, know-how oraz zaawansowanie technologiczne do stworzenia unikalnej oferty na rynku – wskazuje Andrzej Basiak, prezes mPay.

DM Banku BPS na koniec grudnia prowadził prawie 7,6 tys. rachunków inwestycyjnych. W 2020 r. jego udział w rynku akcji wyniósł 0,81 proc.