Technologie

11 bit studios: Kandydat do debiutu obiecuje szybki wzrost sprzedaży

Planująca w najbliższych tygodniach debiut na NewConnect spółka, chce w 2012
r. mieć 6,6 mln zł przychodów i 1,74 mln zł zysku

Producent gier na konsole, komputery, i platformy mobilne obiecuje inwestorom, którzy zdecydują się zapisać na akcje w trwającej ofercie prywatnej, bardzo szybki wzrost sprzedaży. Firma założona przez Grzegorza Miechowskiego (w przeszłości był właścicielem spółki Metropolis Software, którą sprzedał CD Projektowi) jest typowym start-up'em. W 2010 r. chce mieć 0,7 mln zł przychodów. W kolejnych latach sprzedaż ma jednak rosnąć skokowo. W przyszłym roku mają sięgnąć 4,36 mln zł, w kolejnym już 6,6 mln zł. Zysk w 2012 r. ma wynieść 1,74 mln zł. W 2013 r. sprzedaż ma wzrosnąć do 7,6 mln zł a w 2014 r. do 8,5 mln zł.

11 bit studios pracuje nad 12 grami, w tym sześcioma na urządzenia przenośne. Produkty będą przeznaczone wyłącznie do dystrybucji elektronicznej z pominięciem takich nośników jak płyty CD lub DVD. Gry trafią na rynek w latach 2010-2012. Spółka będzie szukała na nich nabywców głównie poza Polską, w Stanach Zjednoczonych oraz krajach Europy Zachodniej.

- W tych krajach obserwowany jest najbardziej dynamiczny wzrost segmentu gier do dystrybucji elektronicznej - uzasadnia Miechowski. Produkcja gier ma być współfinansowana ze środków, które 11 bit studios chce zebrać z rynku kapitałowego. W ofercie prywatnej firma, przy wsparciu Capital One Advisers, chce sprzedać papiery za 0,5 mln zł. Debiut na alternatywnym rynku planowany jest na przełom III i IV kwartału. DWOL (1,7 tys.)

Powiązane artykuły


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.