REKLAMA
REKLAMA

Wiadomości

Akcje PGS Software wzrosły o 66% na debiucie na NewConnect

Warszawa, 29.10.2008 (ISB) - Akcje spółki PGS Software, specjalizującej się w outsourcingu produkcji rozwiązań IT, wzrosły na środowym debiucie na rynku NewConnect do 0,58zł, co oznacza wzrost o 66% wobec ceny emisyjnej, po jakiej w lipcu akcje zaoferowane zostały inwestorom w ofercie prywatnej.

O godzinie 10:00 kurs wynosił 0,35 zł, czyli tyle, ile cena emisyjna. Obroty wynosiły o tej porze 214 tys. zł.

PGS pozyskał z emisji ok. 0,5 mln zł, które spółka przeznaczy na inwestycje w infrastrukturę oraz rozwój zaplecza osobowego do realizacji nowo pozyskiwanych projektów.

Rolę autoryzowanego doradcy podczas emisji pełnił Wrocławski Dom Maklerski SA.

"Postaramy się spełnić pokładane w nas nadzieje, kontynuując projekty na zachodzie Europy oraz rozpoczynając sprzedaż naszych rozwiązań w Polsce. Wierzymy, że dzięki bardzo dużym możliwościom wzrostu w najbliższych latach, w średnim i długim terminie inwestycja w akcje PGS okaże się trafioną inwestycją" - powiedział prezes spółki Wojciech Gurgul, cytowany w komunikacie.

PGS Software to producent i dostawca zaawansowanych technologicznie rozwiązań informatycznych sprzedawanych klientom zlokalizowanym w Europie Zachodniej oraz w USA. Większość kontraktów to umowy długoterminowe. Wg stanu na czerwiec 2008 roku spółka posiadała 15 stałych klientów, dla których realizuje kolejne projekty związane z ich kluczowymi systemami informatycznymi.

W 2007 roku PGS osiągnął przychody ze sprzedaży na poziomie 4,8 mln zł i wypracował 1,87 mln zł zysku operacyjnego (EBIT). (ISB)

maza/tom


Wideo komentarz

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA