Technologie

Imagis: Handel ruszył po kilku dniach

Handel akcjami notowanej na NewConnect spółki Imagis nie był możliwy przez kilka sesji z uwagi na ogromny popyt inwestorów.
Foto: Fotorzepa, Grzegorz Psujek

Imagis świadczy usługi z zakresu map cyfrowych, geomarketingu i geolokalizacji. 5 października spółka poinformowała, że jej spółka zależna Emapa podpisała umowę z Apple'em i w latach 2020–2022 dostarczy usługi dla amerykańskiego giganta technologicznego. Nie podano szczegółów umowy, jednak inwestorom wystarczyło to, aby rzucić się na walory Imagis. Następnego dnia popyt był już tak duży, że handel był niemożliwy aż do czwartku, kiedy akcje zakończyły dzień na poziomie 2 zł. Oznaczało to, że od początku roku notowania wzrosły o ponad 1300 proc.

Natomiast w piątek inwestorzy realizowali zyski. Pod koniec sesji akcje taniały o blisko 10 proc., do 1,8 zł.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Wyjątkowa okazja: kup kwartalną e-prenumeratę, dostaniesz kolejny kwartał gratis!
    Otrzymujesz dostęp do:
  • analiz, opinii, komentarzy, kwartalnych wyników finansowych
  • oraz pozostałych artykułów serwisu Parkiet.com
Kup teraz

Powiązane artykuły

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.