Technologie

Debiuty Incuvo i United Label w przyszłym tygodniu

W najbliższych dniach w notowaniach na rynku alternatywnym pojawią się nowe spółki.
Foto: Fotorzepa, Grzegorz Psujek

Na 12 stycznia, czyli na wtorek, zaplanowano debiut studia United Label, spółki zależnej CI Games. Do obrotu trafi 1 mln akcji serii A oraz 275 tys. walorów serii B. United Label to firma wydawnicza przeznaczona dla niezależnych deweloperów gier. Debiut nie jest związany z emisją nowych akcji. W lipcu 2020 r. United Label pozyskało, w ramach kampanii crowdinvestingu, na platformie CrowdConnect.pl 4,4 mln zł. 35 proc. z pozyskanych środków jest wykorzystywane na dokończenie tytułów z obecnego portfolio wydawniczego, a pozostałe 65 proc. na pozyskanie i rozwijanie nowych gier. „Röki" – pierwsza gra z portfolio wydawniczego United Label - została nominowana w kategorii najlepszej debiutanckiej gry indie w 2020 r. w ramach The Game Awards.

- Chcemy pracować jednocześnie nad 3-4 tytułami i wydawać 1-2 gry rocznie w ciągu najbliższych 2 lat. Budujemy reputację wydawcy, ale nie wykluczamy też projektów realizowanych przez własny zespół deweloperski. Dużo zależy od wyników sprzedażowych kolejnych tytułów. Liczymy na komercyjny sukces dwóch najbliższych gier, czyli" Eldest Souls" oraz „Tails of Iron". Dobra sprzedaż obu produkcji, pozwoli nam na zwiększenie liczby projektów, których będziemy w stanie się podjąć - informuje prezes spółki Tomasz Litwiniuk.

Z kolei na 13 styczna GPW wyznaczyła pierwszy dzień notowań akcji Incuvo. Do obrotu wprowadzonych zostanie łącznie 13 053 735 akcji serii A, B i D o wartości nominalnej 0,5 zł każda. - Giełda ułatwi nam transparentność na wyższym niż obecnie poziomie, co jest niewątpliwie ważne dla naszych aktualnych akcjonariuszy oraz da większą możliwość dotarcia do inwestorów i pozyskiwania kapitału na realizację naszych ambitnych projektów gier dedykowanych wirtualnej rzeczywistości - komentuje Andrzej Wychowaniec, prezes Incuvo.

Pierwszym tytułem VR od Incuvo był psychologiczny horror „Layers of Fear". Produkcja, na zlecenie studia Bloober Team, jest już dostępna w wersji na Oculus Rift, Oculus Quest, Viveport i na platformie Steam. Aktualnie Incuvo pracuje nad wersją gry na PS VR. Z kolei w 2020 r. Incuvo - przy współpracy m.in. z Lionsgate Games - przeniosło do świata wirtualnej rzeczywistości produkcję „Blair Witch", jednego z najpopularniejszych horrorów, który został oparty o serię filmów o tym samym tytule. Aktualnie spółka zakończyła etap preprodukcji wersji VR survivalowej gry „Green Hell" studia Creepy Jar.

Powiązane artykuły


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.