REKLAMA
REKLAMA

Technologie

Power Price pojawi się na NC w czwartek

13 stycznia na alternatywnym rynku zadebiutuje spółka, która sprzedawała akcje w ofercie prywatnej po nominale
Foto: Fotorzepa, Szymon Laszewski SzL Szymon Laszewski

W najbliższy czwartek lista spółek notowanych na NewConnect wydłuży się o kolejny podmiot – Power Price. Do obrotu trafi 1 mln akcji serii A i 13 mln papierów serii B.

Power Price nie prowadzi jeszcze działalności operacyjnej. Pracuje jednak nad uruchomieniem platformy e-commerce przeznaczonej do wymiany handlowej w wersji B2B pomiędzy producentami lub dystrybutorami a klientami końcowymi. Platforma ruszy w II kwartale. - Wejście na rynek NewConnect to dla nas nie tylko kwestia pozyskania finansowania. Dzięki statusowi spółki publicznej będziemy dużo bardziej wiarygodnym partnerem dla naszych kontrahentów i klientów, a dodatkowo jeszcze przed rozpoczęciem działalności operacyjnej spółka zyska pewną rozpoznawalność – mówi, cytowany w komunikacie, Piotr Skawiński, prezes zarządu technologicznej firmy. Kierowana przez niego spółka powstała w maju zeszłego roku. Prognoza na poprzedni rok zakładała, że spółka zakończy go stratą netto rzędu 425 tys. zł. Pierwszy zysk pojawi się dopiero w 2013 r.

Power Price zapisze się w historii alternatywnego rynku jako pierwsza spółka, która sprzedawała akcje w ofercie prywatnej po nominale. Inwestorzy nabyli w niej 13 mln akcji serii B i powierzyli spółce 1,3 mln zł. - Chcemy dać wszystkim inwestorom równe szanse na osiągnięcie zysków z inwestycji. Sami jesteśmy ciekawi, czy ta formuła wypali – mówił kilka miesięcy temu Maciej Hazubski, prezes IQ Partners. Fundusz, poprzez spółkę InQbe, jest wiodącym akcjonariuszem Power Price. Kontroluje 49,99 proc. kapitału.


Wideo komentarz

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA