REKLAMA
REKLAMA

Firmy

Kupiec: Pierwszy kontrakt spółki zależnej

Zawiązana we wrześniu spółka BVT właśnie nabyła pakiet wierzytelności o wartości powyżej 13 mln zł. Prawie 49 proc. akcji firmy posiada Kupiec, notowany na NewConnect spedytor.

Jest to jednocześnie pierwsza transakcja, którą zawarł nowoutworzony podmiot. Na pakiet wierzytelności składa się kilkadziesiąt tysięcy spraw, których pojedyncza wartość wynosi do tysiąca złotych.

- W sfinansowaniu nabycia pakietu wierzytelności uczestniczyli wszyscy udziałowcy BVT. Kupiec będzie się teraz skupiał na pozyskaniu finansowania na zakup kolejnych pakietów – wyjaśnia Leszek Wróblewski, prezes Kupca.

Przypomnijmy, że BVT  początkowo miała dysponować własnymi samochodami i wykonywać usługi transportowe na zlecenie Kupca. Niestety, umowy leasingu pojazdów nie doszły do skutku i konieczna była zmiana profilu działalności. Założono więc firmę zajmującą się wierzytelnościami należności masowych, a jej kapitał zakładowy wyniósł 900 tys. zł. Docelowo dzięki działalności BVT, Kupiec ma znacząco poprawić swoje wyniki finansowe. A samo BVT ma zadebiutować na NewConnect. Niewykluczone, że nastąpi to jeszcze w tym roku.

Aktualnie za papiery spedytora inwestorzy płacą 1,24 zł, co oznacza, że od początku roku akcje spółki potaniały o przeszło 19 proc. Mająca swoją siedzibę w Tarnowie spółka w całym 2012 r. zanotowała prawie 13 mln zł przychodu netto i 469,4 tys. zł zysku netto. Rok wcześniej spedytor zanotował 11,05 mln zł przychodów i 263,6 tys. zł zysku netto.

Kapitalizacja spółki wynosi 5,5 mln zł.

Powiązane artykuły

REKLAMA
REKLAMA

Wideo komentarz

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA