Przemysł

Grupa Boryszew: Głębokie zmiany w kluczowym biznesie

Na skutek największego od lat kryzysu w branży motoryzacyjnej pogłębionego brakiem półprzewodników Grupa Boryszew musiała zrewidować plany, podejmując działania nastawione na poprawę efektywności biznesu związanego z motoryzacją.

Wojciech Kowalczyk, prezes Boryszewa

Foto: materiały prasowe

Ich efektem jest m.in. ogłoszenie upadłości trzech niemieckich spółek pośrednio zależnych od Boryszewa, z segmentu motoryzacji, których działalność obejmuje produkcję zewnętrznych plastikowych elementów wyposażenia samochodów (nadkola, osłony podwozia itp.) oraz wytwarzanie wielkogabarytowych form wtryskowych. W I półroczu 2021 roku wygenerowały one łącznie 72 mln zł przychodów ze sprzedaży, co oznacza spadek o 44 proc. względem analogicznego okresu poprzedniego roku.

Decyzja o upadłości jest jednym z elementów działań optymalizacyjnych podjętych przez grupę w celu zminimalizowania wpływu problemów producentów samochodów na wyniki grupy. – Segment motoryzacyjny w Grupie Boryszew to dwa kluczowe podmioty – Grupa BAP oraz Grupa Maflow. Pierwsza z nich produkuje plastikowe komponenty głównie dla Grupy Volkswagen. Druga produkuje przewody do zarządzania klimatem w aucie i ma zdecydowanie bardziej zdywersyfikowany portfel odbiorców, więc jest tym samym bardziej odporna na obecną sytuację branży – wyjaśnia Wojciech Kowalczyk, prezes Boryszewa.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Oferta promocyjna: e-prenumerata Parkietu 2 kwartały w cenie 1
    Uzyskaj pełen dostęp do ekskluzywnych materiałów publikowanych wyłącznie na parkiet.com: analiz, najnowszych komentarzy i opinii ekspertów.
  • zawiera wydanie elektroniczne „Parkietu” i dodatki dla prenumeratorów.
  • zawiera: Aplikację na tablet Apple
Kup teraz

Powiązane artykuły

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.