Przemysł

Aplisens: Cele nadal aktualne

Mimo niższej oczekiwanej sprzedaży na rynkach wschodnich zarząd producenta aparatury kontrolno-pomiarowej podtrzymuje cele zawarte w strategii na lata 2020–2022.
Foto: materiały prasowe

Adam Żurawski, prezes Aplisensu, przyznaje, że odrobienie strat na rynkach WNP raczej nie będzie już możliwe. – Szczególnie sytuacja na Białorusi wydaje się nieodwracalna z perspektywy pojedynczych kwartałów. Dlatego zakładamy, że musimy na innych rynkach urosnąć, żeby skompensować straty – ocenia. Równocześnie optymizmem napawa sytuacja na innych rynkach. W wyniku zniesienia lockdownów popyt na rynkach unijnych wyraźnie się ożywił, co przełożyło się na odbudowę sprzedaży. – Jeśli chodzi o II półrocze, zakładamy, że wypracujemy wzrost sprzedaży, ale nie będzie tak duży jak w I połowie roku z uwagi na inną bazę z 2020 r. Zakładamy lekkie zwyżki w II półroczu – wyjaśnia prezes.

Aplisens uzyskał już certyfikaty umożliwiające sprzedaż swoich produktów na rynkach USA i Kanady, ale na pierwsze znaczące przychody spółka będzie musiała poczekać. – Najbliższe kwartały to będzie okres wchodzenia na ten rynek i pozyskiwania klientów. Myślę, że 2023 r. to będzie najwcześniej, kiedy mogą się pojawić znaczące przychody z tego rynku – ocenia Żurawski.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Oferta promocyjna: dostęp do treści parkiet.com już od 9,90 zł za pierwszy miesiąc!

    Uzyskaj pełen dostęp do ekskluzywnych materiałów publikowanych wyłącznie na parkiet.com: opinii, komentarzy i analiz.

    Dostęp do treści parkiet.com - pakiet podstawowy nie zawiera wydania elektronicznego „Parkietu”, archiwum tekstów, aplikacji mobilnej, dodatków dla prenumeratorów.

Kup teraz

Powiązane artykuły

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.