Zyskaj pełen dostęp do analiz, raportów i komentarzy na Parkiet.com
Aktualizacja: 21.08.2021 05:00 Publikacja: 21.08.2021 05:00
Foto: materiały prasowe
Adam Żurawski, prezes Aplisensu, przyznaje, że odrobienie strat na rynkach WNP raczej nie będzie już możliwe. – Szczególnie sytuacja na Białorusi wydaje się nieodwracalna z perspektywy pojedynczych kwartałów. Dlatego zakładamy, że musimy na innych rynkach urosnąć, żeby skompensować straty – ocenia. Równocześnie optymizmem napawa sytuacja na innych rynkach. W wyniku zniesienia lockdownów popyt na rynkach unijnych wyraźnie się ożywił, co przełożyło się na odbudowę sprzedaży. – Jeśli chodzi o II półrocze, zakładamy, że wypracujemy wzrost sprzedaży, ale nie będzie tak duży jak w I połowie roku z uwagi na inną bazę z 2020 r. Zakładamy lekkie zwyżki w II półroczu – wyjaśnia prezes.
Zyskaj pełen dostęp do analiz, raportów i komentarzy na Parkiet.com
Kurs w ciągu dwóch tygodniu urósł o 500 proc. Tymczasem sytuacja spółki jest bardzo trudna, co potwierdza audytor. Trwa walka o utrzymanie płynności.
Warunków przyspieszenia transformacji technologicznej nad Wisłą jest wiele. Potrzebne są inwestycje w pracowników, w tym ich szkolenia, ale też dbałość o zdrowie. Nieodzowne są też ułatwienia natury prawnej i jak zawsze – finansowanie.
Sytuacja Rafametu jest bardzo trudna, co potwierdza audytor, który odmówił wydania opinii do raportu rocznego. Bez dokapitalizowania przez ARP spółka może utracić płynność jeszcze w tym kwartale.
Nadawcy powinni częściej współfinansować filmy – przekonuje Andrzej Muszyński, prezes niezależnego studia producenckiego z GPW.
Zarząd liczy, że dzięki zwiększeniu mocy produkcyjnych grupa znacznie poprawi tegoroczne wyniki.
Na początku kwietnia obie marki technologiczne otworzyły w Warszawie swój pierwszy w Polsce i drugi w Europie showroom. Lenovo jest liderem rynku komputerów PC w Polsce. Motorola jest tu jednym z liderów rynku smartfonów.
Dzięki uzyskaniu koncesji producent naczep, przyczep i zabudów samochodowych może samodzielnie powalczyć m.in. o wojskowe zamówienia.
Hutnicza grupa widzi przestrzeń do poprawy wyników finansowych w 2025 roku dzięki zwiększeniu mocy produkcyjnych w swoich zakładach.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas