REKLAMA
REKLAMA

Przemysł

BAH: sprzedaż wyższa o 28 proc.

W styczniu sprzedaż dilerska Grupy British Automotive Holding wzrosła o 28 proc. Taki sam wzrost w sprzedaży importerskiej uzyskał British Automotive Polska – generalny importer Jaguar Land Rover, wchodzący w skład giełdowego holdingu.
Foto: Bloomberg

Grupa British Automotive Holding zwiększyła w styczniu wyniki sprzedaży w spółkach dilerskich z grupy BAH o 28 proc. względem pierwszego miesiąca ubiegłego roku. W styczniu klientom salonów dilerskich sprzedano 100 samochodów – 72 Land Rovery i 28 Jaguarów. Do dilerów niepowiązanych kapitałowo z grupą BAH trafiło 5 proc. mniej samochodów niż w styczniu ubiegłego roku - 107 aut. Łączna wartość przychodów ze sprzedaży do niezależnych dilerów oraz klientów wyniosła w styczniu 51 mln zł, o 20 proc. więcej niż przed rokiem.

Sprzedaż importerska British Automotive Polska tak samo jak sprzedaż dilerska wzrosła o 28 proc. W styczniu sprzedano 256 aut. Najbardziej popularnym samochodem nieprzerwanie od grudnia pozostaje Range Rover Sport (24,6 proc. całej sprzedaży importerskiej w styczniu). Najczęściej sprzedawanym Jaguarem w ubiegłym miesiącu był całkowicie elektryczny model I-Pace (27 sztuk).

– Zmiany podatkowe w leasingu pojazdów o wartości powyżej 150 tys. zł, które weszły w życie w styczniu 2019 r. niepokoiły większość firm motoryzacyjnych i skłaniały do konserwatywnego myślenia o dynamice sprzedaży na początku roku. Faktycznie okazało się, że jako importer sprzedaliśmy więcej niż w grudniu zeszłego roku. Trzeba jednak pamiętać, że oprócz bieżącej sprzedaży, wciąż realizujemy wcześniej zebrane zamówienia. Mamy nadzieję, że ten kierunek się utrzyma. Z oceną trendu trzeba jednak poczekać jeszcze co najmniej dwa miesiące – podsumowuje dyrektor zarządzający Arkadiusz Miętkiewicz.


Wideo komentarz

Powiązane artykuły

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA