REKLAMA
REKLAMA

Parkiet PLUS

Regulacje ESMA zabiją polski crowdfunding udziałowy

Moim zdaniem ten projekt unijnego rozporządzenia zabije małe platformy crowdfundingowe, bo nie będą w stanie spełnić tych wymogów - mówi Mirosław Kachniewski, prezes Stowarzyszenia Emitentów Giełdowych

Mirosław Kachniewski, prezes zarządu, SEG

Foto: materiały prasowe

Czy crowdfunding udziałowy jest psychologicznym sposobem na przyciągnięcie ludzi, którzy są początkującymi inwestorami lub chcieliby zainwestować pieniądze, ale obawiają się wchodzić na giełdę?

Cały czas mamy do czynienia z tym samym problemem, by z jednej strony inwestycje były jak najłatwiejsze, a z drugiej – najbezpieczniejsze. Tego nie da się połączyć. Na szczegółowo regulowanym rynku kapitałowym, gdzie po kolejnych aferach dokręcamy regulacyjną śrubę, nikt już dziś nie czyta prospektów poza prawnikami obu stron. Na pewno nie inwestorzy indywidualni.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Czytaj nową eprenumeratę "Parkietu"
    Otrzymujesz dostęp do:
  • analiz, opinii, komentarzy, kwartalnych wyników finansowych
  • oraz pozostałych artykułów serwisu Parkiet.com
Kup teraz

Powiązane artykuły

REKLAMA
REKLAMA

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


Wideo komentarz

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA