Medycyna i zdrowie

Constance Care już na małej giełdzie

Na NewConnect zadebiutowała dziś klinika rehabilitacji neurologicznej i ortopedycznej. Na otwarciu notowań jej akcje potaniały.
Foto: GPW

Conastance Care jest 374. spółką notowaną na NewConnect oraz 25. debiutem na tym rynku w 2021 r. Kurs odniesienia na pierwszą sesję wynosił 55 zł. Na otwarciu walory potaniały do 47,4 zł, a po godz. 12 podaż jeszcze przybrała na sile: obecnie kurs spada o 16 proc. do 46 zł.

Constance Care to klinika rehabilitacji neurologicznej, ortopedycznej i neuropsychologicznej. Placówka mieści się pod Warszawą. Oferuje leczenie przy użyciu rozwiązań robotycznych  m.in. egzoszkieletu HAL. Są one stosowane obecnie m.in. w Japonii, Niemczech,  USA, Arabii Saudyjskiej i Indiach, na Filipinach oraz od 2016 r. w Constance Care. Jak podkreśla polska firma, jest jedynym na świecie ośrodkiem stosującym urządzenie bez bezpośredniego nadzoru prowadzonego przez pracownika japońskiej korporacji Cyberdyne (opracowała egzoszkielet).

Procentowy udział HAL w przychodach polskiej spółki w 2019 r. wyniósł 25 proc., w 2020 r.  19 proc.,  w  I kwartale 2021 r. 38 proc., a w II kwartale 2021 r.  71 proc.

Spółka ma w planach rozbudowę obecnego centrum i utworzenie szpitala rehabilitacji robotycznej (jest właścicielem terenów inwestycyjnych sąsiadujących z obecnie działającym centrum). Z dokumentu informacyjnego spółki wynika, że na początku sierpnia 2021 r. Urząd Miasta i Gminy Konstancin-Jeziorna uchwalił zmianę  miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego dla terenów inwestycyjnych  Constance Care w Kierszku (gmina Konstancin-Jeziorna). Po tej zmianie spółka może zrealizować budowę szpitala (planowana wielkość do 7000 m.kw. powierzchni użytkowej). W przyszłości będzie można również rozbudować istniejący obiekt kliniki rehabilitacyjnej (około 800 m.kw. dodatkowej powierzchni).

Spółka ma też w planach produkcję urządzeń medyczno-rehabilitacyjnych.

W 2020 r. przychody Constance Care wyniosły 2,8 mln zł (wobec 2,7 mln zł rok wcześniej), a zysk netto 516 tys. zł (wobec 943 tys. zł rok wcześniej).

Powiązane artykuły


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.