Medycyna i zdrowie

Nanogroup: Lek na raka i transport organów priorytetem

Akcjonariusze grupy spółek biotechnologicznych przegłosowali przeprowadzenie emisji akcji z pozbawieniem prawa poboru. Spółka zamierza wyemitować niemal 2,8 mln walorów serii H.
Foto: Fotorzepa, Krzysztof Skłodowski

Zapisy na akcje potrwają od 22 do 27 października, a ich przydzielenie nastąpi 30 października. Spółka planuje pozyskać około 8,4 mln zł z emisji. Ostateczna cena akcji zostanie ustalona w oparciu o wyniki przeprowadzonego procesu budowania księgi popytu.

– Naszym głównym celem jest przeprowadzenie badań przedklinicznych. Wliczamy w to opracowanie i wykonanie syntezy nanocząstek w standardzie cGMP (dobre praktyki wytwarzania – przyp. red.) oraz wykonanie badań przedklinicznych leku w standardzie GLP (dobre praktyki laboratoryjne – przyp. red.). Potem nastąpią testy kliniczne leku POLEPI do terapii nowotworu jajnika i mięsaka na około 30 pacjentach. Planujemy również rozpoczęcie prób klinicznych z udziałem pacjentów – tłumaczy Tomasz Ciach, odpowiedzialny za rozwój technologii w NanoGroup. Dalsze prace rozwojowe prowadzone nad lekiem PolEpi, realizowane przez NanoVelos, będą realizowane przy współpracy z krajowymi partnerami. W badaniach klinicznych pomoże Narodowy Instytut Onkologii. Spółka planuje także skierować końcowy produkt do rejestracji europejskiej EMA, czyli Europejskiej Agencji Leków.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Oferta promocyjna: dostęp do treści parkiet.com już od 9,90 zł za pierwszy miesiąc!

    Uzyskaj pełen dostęp do ekskluzywnych materiałów publikowanych wyłącznie na parkiet.com: opinii, komentarzy i analiz.

    Dostęp do treści parkiet.com - pakiet podstawowy nie zawiera wydania elektronicznego „Parkietu”, archiwum tekstów, aplikacji mobilnej, dodatków dla prenumeratorów.

Kup teraz

Powiązane artykuły

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.