REKLAMA
REKLAMA

Medycyna i zdrowie

Infoscan: komercyjne badania w filipińskich szpitalach

Notowana na NewConnect telemedyczna spółka we współpracy z singapurskim partnerem MedwoRx International na początku marca uruchomi komercyjne badania bezdechu sennego urządzeniem MED Recorder w dwóch filipińskich szpitalach.
Foto: materiały prasowe

- Spółka w ostatnim kwartale poprzez partnera rozpoczęła sprzedaż zdalnej diagnostyki bezdechu sennego w środowisku otolaryngologów. Obecnie wdraża swoje urządzenie w pierwszych szpitalach na Filipinach. Dodatkowo, w trakcie konferencji Philippine Sleep Society Conference, która odbędzie się 21-22 marca 2019 r. nastąpi oficjalna prezentacja urządzenia MED Recorder w środowisku lekarzy zajmujących się problematyką bezdechu sennego. Partner Infoscanu prowadzi również zaawansowane rozmowy w kwestii umowy z pierwszym szpitalem w Malezji – podaje spółka w komunikacie.

Umowa spółki z partnerem zakłada sprzedaż co najmniej 9,5 tys. badań diagnostyki bezdechu sennego w Azji Południowo – Wschodniej. - We współpracy z MedwoRx International docieramy ze swoją ofertą do różnych podmiotów specjalizujących się w tematyce bezdechu sennego: od prywatnych gabinetów do szpitali. Po debiucie naszego urządzenia w filipińskich klinikach planujemy przystąpić do badań domowych. Rynek ten ma duży potencjał nie tylko ze względu na liczebność, ale również poprzez słaby dostęp do diagnostyki bezdechu sennego. Łącznie kraje, w których prowadzimy lub przygotowujemy się do uruchomienia sprzedaży to blisko 400 mln ludzi, co stwarza duże możliwości do skalowania naszej działalności - tłumaczy Tomasz Nowowiejski, prezes Infoscan. Rozpoczęcie pierwszych komercyjnych badań w Indonezji i Malezji planowane jest na I połowę tego roku. Testy MED Recorder w warunkach indonezyjskich i malezyjskich wypadły pomyślne, a urządzenie okazało się kompatybilne z tamtejszą infrastrukturą telekomunikacyjną.

Infoscan w ramach podpisanej umowy z MedwoRx International otrzymuje wynagrodzenie 30 euro za każde badanie. Spółka dostarcza urządzenie i oprogramowanie do badania. Z kolei partner odpowiada za promocję rozwiązania, jego dystrybucję, zawieranie umów z klientami oraz prowadzenie szkoleń w zakresie obsługi urządzenia i systemu telemedycznego na miejscu. Powyższy model działania umożliwia uzyskiwanie przychodów przez spółkę bez ponoszenia dodatkowych nakładów na lokalne struktury.

Podczas wtorkowej sesji za papiery Infoscanu płacono na giełdzie około 5 zł, co oznacza zwyżkę o 10 proc. względem ceny odniesienia z poprzedniej sesji.


Wideo komentarz

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA