REKLAMA
REKLAMA

Medycyna i zdrowie

Celon Pharma: Szansą rozwój eksportu i nowe projekty

W IV kwartale 2018 r. biofarmaceutyczna spółka rozpoczęła II fazę badania klinicznego esketaminy w depresji lekoopornej i poszukuje partnera do komercjalizacji tego projektu.
Foto: Fotolia

Z kolei w I fazie badań klinicznych jest obecnie lek oparty na innowacyjnym inhibitorze PDE10A, rozwijanym w leczeniu zaburzeń psychotycznych i chorobie Huntingtona oraz własny lek przeciwnowotworowy nowej klasy – inhibitor FGFR.

W ocenie analityków w 2019 r. spółka może spodziewać wymiernych korzyści z prowadzonych działań. – Analizując stan zaawansowania prac w zakresie projektów innowacyjnych uważamy, że w połowie roku spółka powinna być gotowa do podpisania pierwszej umowy partnerskiej i częściowej monetyzacji projektu – ocenia Katarzyna Kosiorek, analityk Trigona DM.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Czytaj "Parkiet"
i uzyskaj dostęp do wszystkich treści
    Otrzymujesz dostęp do:
  • analiz, opinii, komentarzy, kwartalnych wyników finansowych
  • oraz pozostałych artykułów serwisu Parkiet.com
Kup teraz

© Licencja na publikację
© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


Wideo komentarz

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA