REKLAMA
REKLAMA

Handel i konsumpcja

Wieści z łódzkiej grupy Monnari wystraszyły inwestorów

Silnym spadkiem zareagował kurs akcji grupy specjalizującej się w sprzedaży damskiej odzieży na opublikowane w środę sprawozdanie finansowe za trzeci kwartał i komentarze zarządu, że do końca roku marża się nie poprawi.

Mirosław Misztal, prezes i główny akcjonariusz Monnari, buduje grupę marek odzieży damskiej.

Foto: materiały prasowe

Opublikowane przez Monnari Trade sprawozdanie za III kwartał i komentarze zarządu co do kolejnych okresów zostały przyjęte przez rynek pokaźnym spadkiem kursu akcji. Walory taniały nawet o 12,85 proc., do 3,12 zł.

Przez turbulencje

O 23,6 proc. wyższe niż przed rokiem były skonsolidowane przychody łódzkiej grupy odzieżowej Monnari Trade w III kwartale. Wyniosły 62,9 mln zł, podczas gdy w III kw. ub.r. było to 50,9 mln zł. Natomiast marża brutto na sprzedaży Monnari spadła w tym samym czasie o 2,8 pkt proc., do 53,2 proc. – wynika z danych zaprezentowanych przez firmę kierowaną przez Mirosława Misztala. Podobnie jak przed rokiem, także teraz modowa grupa zanotowała straty operacyjną i netto, ale były one większe. Skonsolidowana strata netto wyniosła prawie 4 mln zł w porównaniu z 1,75 mln zł rok wcześniej.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Tylko teraz: kwartalna e-prenumerata Parkietu aż 30% taniej
    Otrzymujesz dostęp do:
  • analiz, opinii, komentarzy, kwartalnych wyników finansowych
  • oraz pozostałych artykułów serwisu Parkiet.com
Kup teraz

Powiązane artykuły

REKLAMA
REKLAMA

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


Wideo komentarz

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA