REKLAMA
REKLAMA

Giełda

WIG20 przy dziennych minimach

Po mocnej zniżce z pierwszych dwóch godzin kolejne nie przynoszą większej poprawy jeśli chodzi o indeks dużych spółek. Po południu WIG20 traci około 0,9 proc.
Foto: Fotorzepa, Radek Pasterski

WIG20 niemal od rana znajduje się w strefie między 2355 pkt a 2360 pkt., co oznacza około 20 pkt stratę w porównaniu ze środowym zamknięciem. Jak na razie dzienne minimów wypada przy 2353 pkt. W gronie dużych spółek rosną walory Play, Pekao, mBanku i Orange. Oczywiście dużo liczniejszą grupę stanowią spółki, których akcje zniżkują. Najmocniej na wartości tracą papiery Lotosu, PGNiG oraz JSW. Dzisiejszym spadkiem WIG20 wraca w okolice poziomów zamknięcia w poniedziałek. Można było się tego spodziewać po zachowaniu indeksu w środę. Co prawda WIG20 wzrósł, jednak zakończył dzień znacznie poniżej poziomu maksimum z tego dnia. Taki układ zwykle zwiastuje zniżki kolejnego dnia. Jak na razie jednak od dołu dość mocnym wsparciem są okolice 2350 pkt. WIG20 jest dziś jednym z najsłabszych indeksów w Europie.

Nieco lepiej zachowują się małe i średnie spółki, choć indeksy mWIG40 i sWIG80 również świecą na czerwono. mWIG40 spada o dłuższego czasu, kiedy nie zdołał poradzić sobie z poziomem 4300 pkt. Z kolei zniżka sWIG80 w porównaniu do spadków mWIG40 jest znacznie bardziej ograniczona - zarówno dziś, jak i w ostatnich dniach.

Po południu dość mocno umacnia się dolar. Za amerykańską walutę inwestorzy płacą ponownie 4,8 zł. Euro kosztuje 4,27 zł.

Powiązane artykuły

REKLAMA
REKLAMA

Wideo komentarz

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA