Finanse

Mocne odbicie leasingu po pandemii, choć widać mielizny

Przez wiele lat rynek leasingu notował zwyżki, często dwucyfrowe. Pandemia je przerwała. Pierwsza połowa tego roku była jednak rekordowa. I rekordowy może być cały rok.
Foto: Adobestock

Branża leasingowa jest jedną z najważniejszych. Napędza inne: motoryzacyjną, transportową, budowlaną, produkcję maszyn, urządzeń, sprzętu komputerowego i kolejne. To swego rodzaju barometr gospodarczy. Jeśli tu dzieje się źle, to znaczy, że w innych branżach też jest źle.

Jak wynika z danych Związku Polskiego Leasingu, który reprezentuje tę branżę, firmy leasingowe udzieliły w zeszłym roku łącznego finansowania na poziomie 70,1 mld zł. Po latach nawet dwucyfrowych zwyżek zeszły rok branża zakończyła na wyraźnym minusie.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Oferta promocyjna: e-prenumerata Parkietu 2 kwartały w cenie 1
    Uzyskaj pełen dostęp do ekskluzywnych materiałów publikowanych wyłącznie na parkiet.com: analiz, najnowszych komentarzy i opinii ekspertów.
  • zawiera wydanie elektroniczne „Parkietu” i dodatki dla prenumeratorów.
  • zawiera: Aplikację na tablet Apple
Kup teraz

Powiązane artykuły

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.