REKLAMA
REKLAMA

Finanse

Giełda: Ze skrajności w skrajność

Wszystkich tych, którzy liczyli, że wysokie obroty na rynku akcji z końca stycznia i początku lutego są zapowiedzią przełomu na warszawskiej giełdzie, spotkało spore rozczarowanie. W ostatnich dniach znów mamy powrót do szarej rzeczywistości. Na parkiecie mamy bowiem do czynienia ze stosunkowo niską aktywnością.
Foto: Fotorzepa, Robert Gardziński

Pierwsze sygnał, że optymizm uczestników rynku być może jest nieco na wyrost, pojawiły się w ubiegłym tygodniu. Podczas pięciu sesji ani razu obroty na rynku akcji nie zbliżyły się do 1 mld zł, a jedynie w jednym przypadku przekroczyły 800 mln zł. Tymczasem podczas pierwszego tygodnia takich przypadków było cztery, a podczas dwóch kolejnych sesji obroty przekroczyły 1 mld zł. W tym tygodniu sytuacja wygląda jednak jeszcze gorzej.

W poniedziałek obroty z trudem przełamały 400 mln zł. Nasz rynek może być jednak po części usprawiedliwiony, gdyż tego dnia wolne mieli inwestorzy w Stanach Zjednoczonych, a tego typu wydarzenia zawsze odciskają piętno na naszym parkiecie. Po powrocie Amerykanów co prawda sytuacja nieco się poprawiła, ale daleka jest od ideału. O tym, żeby zaatakować 1 mld zł, nie było nawet mowy. We wtorek obroty nie przekroczyły 500 mln zł, zaś w środę wyniosły 767 mln zł.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Kup eprenumeratę Parkietu w promocji i #zostanwdomu
    Otrzymujesz dostęp do:
  • analiz, opinii, komentarzy, kwartalnych wyników finansowych
  • oraz pozostałych artykułów serwisu Parkiet.com
Kup teraz

Powiązane artykuły

REKLAMA
REKLAMA

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA