REKLAMA
REKLAMA

Energetyka

Rynek energii jest na zakręcie. Dyskusja o nim jeszcze nigdy nie była tak intensywna

Rośnie tempo zmian w energetyce, a wraz z nim rosną ceny. Ich ograniczenie, obok między innymi integracji rynków europejskich – to jeden z głównych tematów dla regulatorów i uczestników rynku.

Uczestnicy debaty zorganizowanej przez Towarową Giełdę Energii pt.: „Giełdowy rynek towarowy w Europie – perspektywy rozwoju”. Spotkanie zorganizowano z okazji 15-lecia przyznania TGE licencji na prowadzenie giełdy towarowej.

Foto: materiały prasowe

Materiał powstał we współpracy z Towarową Giełdą Energii

Liberalizacja rynku energii, która zaczęła się w latach 90., miała na celu zwiększenie konkurencyjności i w dalszej kolejności ograniczenie cen energii. Doszła do tego również poprawa transparentności i płynności rynku. Dziś wciąż mówi się o tych samych kierunkach rozwoju, do których dochodzą jeszcze często wspominane w kontekście rynku energii tak zwane 3D: dekarbonizacja, digitalizacja i decentralizacja.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Czytaj "Parkiet"
i uzyskaj dostęp do wszystkich treści
    Otrzymujesz dostęp do:
  • analiz, opinii, komentarzy, kwartalnych wyników finansowych
  • oraz pozostałych artykułów serwisu Parkiet.com
Kup teraz

© Licencja na publikację
© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


Wideo komentarz

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA