Energetyka

Energa zwiększy inwestycje w dystrybucji

Gros wydatków pochłoną działania zmierzające do zwiększenia możliwości sieci.
Foto: materiały prasowe

W tym roku grupa Energa chce przeznaczyć na inwestycje w biznesie dystrybucji energii elektrycznej nieco więcej pieniędzy niż w 2020 r., kiedy to wydatkowano na ten cel 1,35 mld zł. Najwięcej pieniędzy mają pochłonąć działania zmierzające do zwiększenia możliwości dystrybucyjnych sieci, poprawy niezawodności jej pracy i stanu technicznego. Zaplanowane przez firmę zależną Energa-Operator inwestycje obejmą głównie tzw. kablowanie linii średniego napięcia, zadania związane z ograniczaniem strat sieciowych, wymianę liczników tradycyjnych na liczniki zdalne oraz niezbędną do tego celu rozbudowę infrastruktury teleinformatycznej.

Nowi odbiorcy

„Drugi największy obszar inwestycji spółki w 2021 r. stanowią nakłady związane z przyłączeniem do sieci elektroenergetycznej nowych odbiorców i źródeł energii elektrycznej, w tym w szczególności OZE. W grupie inwestycji związanych z przyłączeniem nowych odbiorców planowana jest również realizacja inwestycji dotyczących przyłączenia do sieci dystrybucyjnej punktów ładowania energii elektrycznej, co związane jest z rozwojem elektromobilności" – informuje Energa-Operator. Pozostałe wydatki obejmą m.in. rozwój i przebudowę sieci i systemów telekomunikacyjnych oraz IT.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Oferta specjalna: Odbierz 50% rabatu na roczny dostęp do parkiet.com
    Uzyskaj pełen dostęp do ekskluzywnych materiałów publikowanych wyłącznie na parkiet.com: analiz, najnowszych komentarzy i opinii ekspertów.
  • nie zawiera wydania elektronicznego „Parkietu” i dodatków dla prenumeratorów.
  • nie zawiera: Aplikacji na smartfon i tablet
Kup teraz

Powiązane artykuły

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.